ad

Weź udział w II BIEGU „DNI BETONU”. Rusza edycja wirtualna

Rusza edycja wirtualna II Biegu Dni Betonu. Sprawdź się, weź udział i zdobądź unikalny medal. Prawo startu w biegu otrzymują wszyscy uczestnicy konferencji Dni Betonu, która odbyła się w dniach 11-13 października 2023 r. oraz wszyscy sympatycy przemysłu cementowego, branży betonowej i technologii betonowej.

Przypomnijmy: II Bieg „Dni Betonu w biegu” odbył się 10 października 2023 r. tuż przed rozpoczęciem konferencji DNI BETONU. Uczestnicy pobiegli na dystansie 10 km malowniczą trasą wzdłuż Czarnej Wisełki. (relacja z biegu: https://www.polskicement.pl/aktualnosci/ii-charytatywny-bieg-dni-betonu-od-trzeciego-kilometra-bylo-pod-gore/)

Obecnie rusza edycja wirtualna biegu. Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz Stowarzyszenie Atelier Sportu, a patronem biegu – firma CEMET SA.

Jakie są zasady udziału? Bieg na dystansie 10 km należy odbyć do 1 czerwca 2024 r.

Miejsce odbycia biegu dowolne, wybrane przez uczestnika

Organizator ustala limit startujących zawodników na 45 osób.

Uczestnicy biegu startują na własną odpowiedzialność. Prawo startu otrzymują wszyscy uczestnicy konferencji Dni Betonu, która odbyła się w dniach 11-13 października 2023 r. oraz wszyscy sympatycy przemysłu cementowego, branży betonowej i technologii betonowej.

Zgłoszenia przyjmujemy internetowo: https://dostartu.pl/ii-bieg-dni-betonu-w-biegu-edycja-wirtualna-v10267

do wyczerpania się limitu startujących tj. 45 osób

Opłata startowa wynosi 39 zł.

W ramach pakietu startowego uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal, który zostanie wysłany po zakończeniu rywalizacji do dnia 1 czerwca 2024 r. a pierwsze 15 osób otrzyma dodatkowo koszulkę techniczną.

Warunkiem otrzymania medalu i klasyfikacji zawodnika jest uiszczenie opłaty startowej i przesłanie zrzutu ekranu z biegu na maila: ateliersportu@gmail.com


Pozostałe aktualności i informacje

Chcemy uświadomić ustawodawcom, że kończy nam się czas

2024-07-11
- Rosnące koszty uprawnień wymuszają na sektorze cementowym rozwój technologii CCS. Ciężko nam będzie przekonać naszych właścicieli do ogromnych inwestycji nie mając pewności, że po drugiej stronie, po stronie rządowej, nie będzie inwestycji w infrastrukturę transportu i składowania CO2. Dzisiaj potrzebujemy jasnej informacji – w jakiej perspektywie czasowej powstaną miejsca magazynowania CO2 oraz sieć jego transportu. Brak strategii dekarbonizacji ze strony państwa może zaskutkować brakiem opłacalności produkcji klinkieru w Polsce, zamknięciem zakładów i utratą miejsc pracy – mówił Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, które odbyło się 26 czerwca 2024 r. - Jutro zaczyna się już dziś. Jeżeli te działania nie zastaną przyspieszone to branża cementowa będzie miała problem – ocenił poseł Wiesław Różyński deklarując wsparcie postulatów przemysłu cementowego. Poniżej publikujemy obszerne fragmenty posiedzenia.

Trwałe i zrównoważone drogi dla następnych pokoleń - Stanowisko SPC i EU Pave

2024-06-03
Przed nadchodzącymi wyborami EUPAVE, jako organizacja reprezentująca interesy europejskiego przemysłu nawierzchni betonowych oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu, wzywają decydentów na szczeblach europejskim, krajowym i lokalnym do uwzględnienia następujących postulatów i priorytetów

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.