ad

Trzy pokazy praktyczne podczas Sesji Warsztatowej DNI BETONU 2021

Trzy pokazy przygotowane przez firmy: ATLAS, MAPEI oraz SIKA Poland odbyły się 12 października 2021 r. w drugim dniu XI DNI BETONU. Zdaniem prof. Zbigniewa Giergicznego z Politechniki Śląskiej, Sesja Warsztatowa była bardzo udaną częścią konferencji DNI BETONU 2021, która zawsze łączy teorię z praktyką.

Pierwszy pokaz firmy ATLAS pt. „Wykorzystanie metod analitycznych w ocenie barwy betonu barwionego – przykłady praktyczne”. Była bardzo ciekawie prowadzony, z podkładem naukowym, został wyjaśniony proces uzyskiwania odpowiedniego odcienia barwy. Pokaz prowadzili Michał Oleksik i Ewelina Fiks.

Drugi pokaz – firmy MAPEI pt. „Domieszka redukująca zawartość powietrza w betonie. Obszary zastosowań” – dotyczył poprawy właściwości mieszanki betonowej stosowanej np. na posadzkach. Pokaz był praktyczny, interesujący. Było duże zainteresowanie. Widzowie mogli wziąć udział w konkursie na poprawne wytypowanie wagi próbki – kostki betonu. Pokaz prowadzili: Konrad Fita, Jakub Augustyn i Michał Woźniak.

Trzeci pokaz pt. „Cyfryzacja w zarządzaniu zapasami” firmy SIKA – dotyczył bardzo istotnego zagadnienia we wszystkich praktycznie branżach – digitalizacji. W tym przypadku chodziło gospodarkę magazynową, związaną ze stosowaniem domieszek na węźle betoniarskim. To rozwiązanie może pozwolić zmniejszyć koszty, ograniczyć straty. Pokaz prowadzili Jacek Olszewski i Dariusz Podsiadlik.

- Sesja warsztatowa podczas tegorocznej konferencji była trochę zawężona, gdyż część firm zrezygnowała z prezentacji ze względu na COVID-19. Ale pokazy, które się odbyły, były interesujące, profesjonalnie przygotowane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników – ocenił prof. Zbigniew Giergiczny z Politechniki Śląskiej, który prowadził Sesję Warsztatową razem z prof. Jackiem Gołaszewskim.

Michał Oleksik - ATLAS
Ewelina Fiks - ATLAS
Pokaz firmy ATLAS
Pokaz firmy ATLAS
Michał Oleksik i Ewelina Fiks z firmy ATLAS
Pokaz firmy MAPEI przygotowali (od lewej): Konrad Fita, Jakub Augustyn i Michał Woźniak
Widzowie pokazu firmy MAPEI mogli wziąć udział w konkursie na ocenę wagi próbki betonu
Pokaz firmy MAPEI
Pokaz firmy MAPEI
Pokaz firmy MAPEI
Jacek Olszewski - SIKA Poland
Pokaz firmy SIKA Poland przygotowali Jacek Olszewski i Krzysztof Jarosiński
Jacek Olszewski SIKA Poland
Pokazy technologiczne cieszyły się uznaniem uczestników konferencji DNI BETONU
Sesję Warsztatową DNI BETONU 2021 prowadzili (od prawej): prof. Jacek Gołaszewski i prof. Zbigniew Giergiczny

Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.