Witamy na witrynie magazynu "Budownictwo, Technologie, Architektura". Od 1998 roku dzielimy się najbardziej aktualną wiedzą z zakresu zastosowania betonu w budownictwie, architekturze i infrastrukturze drogowej. Jesteśmy najpopularniejszym czasopismem prezentującym wiedzę z technologii betonu.

O nas

Kwartalnik "Budownictwo, Technologie, Architektura" istnieje od 1998 roku. Do połowy 2002 roku nosił tytuł "Polski Cement". Wydawcą czasopisma jest Stowarzyszenie Producentów Cementu.

BTA przekazuje informacje i wiedzę na temat najnowszych technologii produkcji i zastosowania materiałów budowlanych (głównie cementu i betonu). W każdym numerze czasopisma znajdują się artykuły prezentujące architekturę betonową i drogi betonowe. Ponadto kwartalnik wiele uwagi poświęca tematom ogólnobudowlanym (analizy, komentarze, wywiady i relacje z imprez, spotkań, seminariów czy konferencji - najlepszym przykładem są materiały z konferencji Dni Betonu).

Początkowo (Nr 1 - styczeń 1998 r.) kwartalnik liczył niespełna 16 stron i miał nakład 3,5 tysiąca egzemplarzy. Dwa lata później objętość wzrosła do 40 stron, a nakład do 8 tysięcy. W 2002 roku ilość stron powiększyła się do 72. Obecnie BTA to 80 stron i 8 tysięcy nakładu.

Tematem wiodącym w każdym numerze BTA jest beton.

Polecamy: