ad

Jubileuszowe DNI BETONU 2018 - przygotowania ruszyły pełną parą

Przygotowania do X konferencji DNI BETONU 2018 ruszyły pełną parą. 29 września 2017 roku w Krakowie spotkała się Rada Programowa konferencji. – Chcemy, by ta dziesiąta, jubileuszowa konferencja była pod wieloma względami wyjątkowa – mówił Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który jest także przewodniczącym Rady Programowej.

Organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu konferencja DNI BETONU odbywa się co dwa lata. Pierwsza odbyła się w 2000 roku. DNI BETONU to największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale także z budownictwem. W ostatniej konferencji w 2016 roku wzięło udział blisko 1000 uczestników.

Konferencja ma zwykle bardzo bogaty program, za którego przygotowanie odpowiada 34-osobowa Rada Programowa tworzona przez środowiska naukowe oraz przedstawicieli przemysłów: cementowego, producentów betonów, domieszek i prefabrykatów. 29 września członkowie Rady Programowej spotkali się w Krakowie.

– Przygotowanie tylu edycji tak ważnej i ciekawej konferencji to powód do dumy. Dlatego chcemy, by ta dziesiąta, jubileuszowa konferencja była pod wieloma względami wyjątkowa - mówił Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który jest także przewodniczącym Rady Programowej. Według niego podczas spotkania Rady padło wiele ciekawych propozycji. – Myślę, że wkrótce usłyszymy o efektach pracy Rady Programowej – dodał Andrzej Ptak.

Pracami Biura Organizacyjnego konferencji kieruje prof. Jan Deja, dyrektor biura SPC.

Przypominamy, że X konferencja DNI BETONU odbędzie się w dniach 8-10 października 2018 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

 

Biuro Organizacyjne X Konferencji DNI BETONU 2018

Stowarzyszenie Producentów Cementu

30-003 Kraków, ul. Lubelska 29

tel. +48 12 423 33 55

fax +48 12 423 33 45

e-mail: dnibetonu@polskicement.pl


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.