ad

IV WARMIŃSKO-MAZURSKA KONFERENCJA DROGOWA – Betonowe drogi w Polsce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Wydział Geoinżynierii wraz ze Związkiem Gmin Warmińsko‑Mazurskich, Stowarzyszeniem Producentów Cementu, Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce, oraz Cement Ożarów ma zaszczyt zaprosić Państwa na IV WARMIŃSKO-MAZURSKĄ KONFERENCJĘ DROGOWĄ. Konferencja odbędzie się w środę, 9 listopada 2022r. na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Konferencja jest kontynuacją trzech wcześniejszych inicjatyw poświęconych poprawie jakości dróg w województwie warmińsko-mazurskim poprzez wybór najbardziej ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań w tej dziedzinie. Dotychczasowe edycje konferencji zgromadziły szerokie grono samorządowców, naukowców, inwestorów przemysłowych, wykonawców, projektantów, studentów i spodziewamy się równie licznej obecności w tym roku. Dlatego też zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką rozwoju drogownictwa a tym samym poprawą mobilności i wzrostem jakości życia mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym m.inRektora UWM w Olsztynie, Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Przewodniczącego Rady W-MOIIB i liczymy na ich udział w naszej Konferencji.

W trakcie Konferencji odbędzie się cykl wykładów przybliżających najnowsze rozwiązania technologiczne, pokaz praktycznych przykładów budowy dróg w Polsce i wykorzystania betonu w infrastrukturze drogowej. Naszymi prelegentami będą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Politechniki Warszawskiej, jak również praktycy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i innych instytucji.

Widzimy, że ta bardzo ważna inicjatywa dla województwa warmińsko‑mazurskiego wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego też liczymy na Państwa niezawodne przybycie, by wspólnie porozmawiać o rozwoju technologii budowy dróg w regionie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na koniec drugiej sesji wykładowej wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Konferencji najlepiej do 02.11.2022 z podaniem imion i nazwisk uczestników. Zapisów można dokonać poprzez formularz na stronie nawierzchniebetonowe.com.pl, mailowo pod adresem drogibetonowe@ozarow.com.pl oraz telefonicznie u Mikołaja Borowskiego pod numerem telefonu +48 501 035 014.

Program konferencji

09.30 – 10.00 – rejestracja uczestników

10.00 – 10.20 – uroczyste otwarcie i wystąpienia honorowych gości

10.20 – 12.00 – pierwsza sesja wykładowa

12.00 – 12.30 – przerwa kawowa

12.30 – 14.20 – druga sesja wykładowa

14:20 – 14:30 – losowanie nagród

14.30 – 15.30 – obiad

Zaproszenie_IV WMKD_BetoNOWE Drogi w POLSCE 


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.