ad

II CHARYTATYWNY BIEG DNI BETONU: od trzeciego kilometra było pod górę

20 biegaczy stanęło na starcie II Charytatywnego Biegu „Dni Betonu w biegu”, który odbył się niedzielę 8 października 2023 r. w Wiśle. Wśród kobiet najszybciej linię mety przebiegła Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra, a najszybszym w grupie mężczyzn okazał się Piotr Sawczuk z CEMET-u. Bieg poprzedza XII konferencję DNI BETONU, która w dniach 9-11 października 2023 r. odbywa się Wiśle.

Organizatorem II Charytatywnego Biegu Dni Betonu było Stowarzyszenie Producentów Cementu, gospodarzami Miasto Wisła i Nadleśnictwo Wisła, sponsorem już po raz drugi była firma CEMET S. A., a beneficjentem – Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Wisła przywitała uczestników biegu słońcem wyzierającym zza chmur. Po nocnym deszczu temperatura powietrza wynosiła ok. 9 stopni Celsjusza. Trasa biegu o długości 10 km wiodła wzdłuż Czarnej Wisełki, szlakiem turystycznym na Baranią Górę.

Na starcie biegu stanęło 20 uczestników. - Podziwiamy państwa. Liczymy, że inni uczestnicy konferencji DNI BETONU będą państwa naśladować i w kolejnych edycjach biegu wystartuje już kilkaset osób – mówił Zbigniew Pilch, szef marketingu i public affairs Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Jak podkreślił Rafał Gniła ze Sport Atelier uczestnicy biegu rywalizują ze sobą i ze swoimi słabościami. Każdy kto stanie na linii startu jest już zwycięzcą. Biegniemy po to, by wesprzeć dzieci walczące z chorobą nowotworową – mówił Rafał Gniła.

Na stracie stanęła m.in. dwuosobowa reprezentacja Centrum Technologiczne Budownictwa Instytut Badań i Certyfikacji z Rzeszowa w składzie: Emilia Świst i Maciej Barć. Swoim zawodnikom kibicował prof. Grzegorz Bajorek.

Kamilowi Fiksowi z firmy ATLAS kibicowała żona Ewelina i 3-letnia córeczka Hania, która razem z tatą przekroczyła linię mety.

Całą, 10 kilometrową trasę biegu Andrzej Gorzawski z teamu Spartanie Dzieciom przebiegł z 1,5 rocznym synem Nikodemem, który jechał w wózeczku.

W grupie mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Piotr Sawczuk z firmy CEMET (czas: 42’05”).

 – Wiedziałem, że na starcie nie ma co rwać, bo od 3 kilometra będzie pod górę. Trasa była ciężka, mokra i śliska po deszczu – powiedział po przekroczeniu mety Piotr Sawczuk.

Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Małgorzata Jagiełło z Cementowni Odra (czas: 57’04”). Podczas biegu w 2021 r. Małgorzata Jagiełło zajęła 2 miejsce, teraz wywalczyła 1 miejsce.

O ciężkim biegu mówił także Jakub Augustyn  firmy MAPEI. – Zupełnie nie spodziewałem się takiej góry – dodał.

Na mecie na uczestników czekały pamiątkowe medale i posiłek regeneracyjny. Atmosferę rozgrzewała kapela góralska z Koniakowa.

WYNIKI II CHARYTATYWNEGO BIEGU „DNI BETONU W BIEGU”

MIEJSCEKOBIETYMĘŻCZYŹNI
1Małgorzata JagiełłoPiotr Sawczuk
2Emilia ŚwistTomasz Sopa
3Dominka KupkaMariusz Dąbrowski

Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.