ad

Zainteresowanych drogami betonowymi zapraszamy na seminarium i stoisko SPC

Już jutro, 10 maja, zapraszamy na seminarium pt. „Drogi betonowe – mądre budowanie na lata” - Centrum Kongresowe Targów Kielce, sala Omega, godz. 11 – 16. Na tych, którzy nie dotrą na seminarium, a chcą porozmawiać o drogach betonowych, czekamy od 9 do 11 maja na stoisku Stowarzyszenia Producentów Cementu - hala E, stoisko nr 16.

Targi Autostrada – Polska w Kielcach to największa impreza drogowa w Polsce. W tym roku w targach bierze udział 418 wystawców z 20 krajów świata. Jednym z wystawców jest Stowarzyszenie Producentów Cementu.

- Po raz 23. uczestniczymy w targach Autostrada - Polska, a będąc w Kielcach trzeba pamiętać, że województwo świętokrzyskie cementem stoi. Przez te wszystkie lata na targach staraliśmy się pokazać, że na polskiej sieci drogowej jest również miejsce dla dróg z betonu cementowego. Mamy obecnie około 650 km dróg ekspresowych i autostrad z betonu cementowego. Liczymy na budowę zapowiedzianych kolejnych 810 km. W Polsce mamy także około 800 km lokalnych dróg betonowych – mówił podczas otwarcia targów prof. Jan Deja, dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu.

W uroczystym otwarciu targów wzięli udział m.in. Jerzy Szmit - wiceminister infrastruktury oraz Krzysztof Kondraciuk - Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad.

Prof. Deja zaprosił na jutrzejsze seminarium pt. „Drogi betonowe - mądre budowanie na lata”, sala Omega, początek o godz. 11.

9 maja, od chwili otwarcia targów stoisko nr 16 Stowarzyszenia Producentów Cementu, które znajduje się w hali E, było odwiedzane przez osoby zainteresowane tematyką dróg betonowych.

Ryszard Nawrocki, który czwartą kadencję jest wójtem gminy Stare Miasto k. Konina, przyjechał na targi Autostrada – Polska żeby dowiedzieć się czegoś więcej o drogach betonowych. – Na terenie Wielkopolski jest niewiele takich dróg, a my szukamy alternatywy dla asfaltu, gdyż ponosimy zbyt duże koszty związane z utrzymaniem dróg gminnych. Oprócz budowy nowych dróg wydajemy na utrzymanie już istniejących około 1 mln złotych rocznie – tłumaczył wójt Nawrocki.

Jak poinformował Radosław Kaczmarek z referatu drogownictwa Urzędu Gminy w Starym Mieście jest około 100 km dróg gminnych. – W tej sieci mamy 20 km dróg o nawierzchni gruntowej i ok. 30 km dróg utwardzonych tłuczniem, które także czekają w kolejce na wykonanie jakiejś nawierzchni – mówił Radosław Kaczmarek. – Na osiedlach już odeszliśmy od asfaltu, budujemy drogi z betonowej kostki brukowej.

Wójt Nawrocki, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, skupiającym 106 gmin i 13 powiatów, chciałby zainteresować drogami betonowymi marszałka województwa. – Chciałbym żeby urząd marszałkowski dopuścił drogi betonowe do finansowania inwestycji w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z którego finansuje się budowę dróg dojazdowych do pól – tłumaczył Ryszard Nawrocki.

Z kolei Andrzej Zając, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Starym Mieście, który także gościł na stoisku SPC, był zainteresowany możliwościami wykonawstwa dróg betonowych przez taką jednostkę samorządową jak jego zakład.

Od 9 do 11 maja czekamy na Państwa na stoisku Stowarzyszenia Producentów Cementu - hala E, stoisko nr 16.


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.