ad

Za dwa miesiące DNI BETONU 2018

Już 3 września w Krakowie odbędą się eliminacje konkursu Power Concrete. Zadaniem uczestników będzie wykonanie betonu o średniej wytrzymałości na ściskanie 53 MPa. Finał konkursu, który jest jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń konferencji Dni Betonu, zostanie rozegrany na oczach uczestników konferencji w Wiśle. Dziesiąta, jubileuszowa konferencja Dni Betonu, która odbędzie się w dniach 8-10 października 2018 r. zbliża się dużymi krokami.

W dniach 8-10 października 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle odbędzie się X konferencja Dni Betonu. Organizowana jest co dwa lata przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. To największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale przede wszystkim z szeroko rozumianym budownictwem.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Ministra Infrastruktury oraz Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad. Patronują jej także dwie sekcje Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk: Sekcja Konstrukcji Betonowych oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych.

W tym roku organizatorów wspiera 13 firm, które zostały partnerami programowymi oraz kolejne 13 firm, które przyjęły rolę sponsora konferencji.

Podobnie jak w latach ubiegłych konferencji będzie towarzyszyła wystawa firm i produktów, których podczas tej edycji będzie około 40.

Kierując się opiniami uczestników organizatorzy starają się dostosować program kolejnych DNI BETONU do ich oczekiwań, a także uatrakcyjnić go poprzez wydarzenia towarzyszące. Odpowiada za to 37-osobowa Rada Programowa.

- Konferencja DNI BETONU ma już ugruntowaną pozycję i markę. Zawsze bardzo wysoko stawiamy poprzeczkę. Oprócz stałych elementów m.in. konkursu Power Concrete, paneli dyskusyjnych, sesji tematycznych i posterowych czy stoisk wystawienniczych przewidujemy nowe, atrakcyjne punkty programu. Na pewno będzie to ciekawe i ważne wydarzenie – zapowiada Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który kieruje pracami Rady Programowej.

Tematyka konferencji obejmuje 20 sekcji tematycznych m.in. architekturę betonową, drogi betonowe, betony nowej generacji, prefabrykację betonową czy współczesne tendencje w budownictwie. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę, aby tematyka konferencji była związana z praktycznymi aspektami technologii betonu, innowacyjnymi rozwiązaniami materiałowymi, technologicznymi i konstrukcyjnymi.

Bardzo ciekawie przedstawia się sesja otwarcia. Jako pierwsze zostaną zaprezentowane referaty omawiające budowę mostów, tuneli oraz najnowsze trendy w budownictwie m.in. druk 3D.

Konferencji będą towarzyszyły dwie debaty. W pierwszej będzie mowa o „Budownictwie w polskiej gospodarce”, a podczas drugiej o „Prefabrykacji betonowej w budownictwie mieszkaniowym”.

Już 3 września na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie odbędą się eliminacje konkursu Power Concrete. Zadaniem uczestników będzie wykonanie betonu o średniej wytrzymałości na ściskanie 53 MPa. Finał konkursu, który jest jednym z wydarzeń konferencji Dni Betonu, zostanie rozegrany na oczach uczestników konferencji w Wiśle. Finaliści będą musieli wykonać beton o jak największej wytrzymałości na ściskanie przy określonej ilości cementu.

Podczas Dni Betonu zostaną zaprezentowane efekty wrześniowych warsztatów betonowych studentów architektury. Podczas warsztatów przyszli architekci będą musieli zaprojektować i wykonać betonowy „Tron Królowej Lodu”.

Podczas konferencji zostaną rozdane Nagrody Dni Betonu tzw. Betonowe Oskary. Będzie wiele pokazów technologicznych, seminarium „Wyroby budowlane pod kontrolą” oraz premiery książek. To wszystko w ciągu zaledwie 3 dni.

W ostatniej konferencji Dni Betonu, w 2016 roku, wzięło udział blisko 1000 uczestników. Podczas tegorocznej, jubileuszowej - dziesiątej konferencji, organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

- Na dzień 1 lipca liczba zgłoszeń uczestników na obecną konferencję przewyższa tą sprzed 2 lat. Zachęcamy kolejne osoby do zgłaszania się – poinformował prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Szczegóły: www.dnibetonu.pl


Pozostałe aktualności i informacje

O drogach betonowych w Wielkopolsce

2024-07-24
Samorządowcy z Wrześni, gminy Strzałkowo, gminy Zagórów, Słupcy, Jarocina, z gminy Pyzdry i gminy Ostrowite wzięli udział w szkoleniu dotyczącym budowy dróg betonowych, które 24 lipca 2024 r. odbyło się we Wrześni. – Jesteśmy tu, żeby poznać nowe technologie na drogach – mówił Karol Błaszczak, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Zagórów. Szkolenie zorganizowała firma Batarus przy współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu.

Zmarł prof. Grzegorz Bajorek

2024-07-22
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Grzegorza Bajorka, wieloletniego Pracownika Katedry Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Chcemy uświadomić ustawodawcom, że kończy nam się czas

2024-07-11
- Rosnące koszty uprawnień wymuszają na sektorze cementowym rozwój technologii CCS. Ciężko nam będzie przekonać naszych właścicieli do ogromnych inwestycji nie mając pewności, że po drugiej stronie, po stronie rządowej, nie będzie inwestycji w infrastrukturę transportu i składowania CO2. Dzisiaj potrzebujemy jasnej informacji – w jakiej perspektywie czasowej powstaną miejsca magazynowania CO2 oraz sieć jego transportu. Brak strategii dekarbonizacji ze strony państwa może zaskutkować brakiem opłacalności produkcji klinkieru w Polsce, zamknięciem zakładów i utratą miejsc pracy – mówił Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, które odbyło się 26 czerwca 2024 r. - Jutro zaczyna się już dziś. Jeżeli te działania nie zastaną przyspieszone to branża cementowa będzie miała problem – ocenił poseł Wiesław Różyński deklarując wsparcie postulatów przemysłu cementowego. Poniżej publikujemy obszerne fragmenty posiedzenia.

Trwałe i zrównoważone drogi dla następnych pokoleń - Stanowisko SPC i EU Pave

2024-06-03
Przed nadchodzącymi wyborami EUPAVE, jako organizacja reprezentująca interesy europejskiego przemysłu nawierzchni betonowych oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu, wzywają decydentów na szczeblach europejskim, krajowym i lokalnym do uwzględnienia następujących postulatów i priorytetów

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.