ad

WEBINARIUM SPC: Samorządowe drogi betonowe w Polsce – 25 lat doświadczeń

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w webinarium „SAMORZĄDOWE DROGI BETONOWE W POLSCE - 25 LAT DOŚWIADCZEŃ”, które odbędzie się 2 lipca 2020 r. o godzinie 11.00 na platformie ClikMeeting, podczas którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych.

Prof. Jan Deja, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu

Miejsce: Platforma Clickmeeting
Termin: 2 lipca 2020 roku, godz. 11.00 – 12.30

  1. Wprowadzenie – prof. Jan Deja, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  2. Drogi betonowe w Polsce – 25 lat doświadczeń – prof. Jan Deja, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  3. Przykłady realizacji nawierzchni betonowych – CEMEX Infrastruktura
  4. Od projektu po wykonanie, rozwiązanie szyte na miarę. Realizacja parkingu buforowego w Porcie Gdańsk – LH Engineering
  5. Nawierzchnie betonowe – Jesteśmy na Dobrej Drodze – Cement Ożarów S.A.
  6. Samorządowe betonowe drogi w Zielonym Ładzie – Stowarzyszenie Producentów Cementu
  7. Katalog Nakładów Rzeczowych (KNR) dla nawierzchni betonowych – dr hab. Piotr Mackiewicz, Politechnika Wrocławska
  8. Fundusz Dróg Samorządowych – mecenas Jakub Radłowski, Kancelaria OPTIMAS
  9. Odpowiedzi na pytania z czatu
  10. Zakończenie webinarium

Udział w webinarium jest bezpłatny.
Webinarium organizowane jest przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.

W webinarium można uczestniczyć poprzez stronę platformę ClickMeeting, po wcześniejszej rejestracji (preferowana przeglądarka internetowa Chrome).

Link do rejestracji:    ZAREJESTRUJ SIĘ..   

Jeśli powyższy przycisk nie działa, skopiuj i wklej do przeglądarki poniższy link: https://betonowedrogi.clickmeeting.pl/samorzadowe-drogi-betonowe-w-polsce-25-lat-doswiadczen/register?_ga=2.185246122.2003513498.1592806657-1888577144.1590409812


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.