ad

WEBINARIUM SPC: Droga betonowa w gminie

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w webinarium „DROGA BETONOWA W GMINIE”, które odbędzie się 25 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 na platformie ClikMeeting, podczas którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. W webinarium wypowiedzą się również samorządowcy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem związanym z budowaniem nawierzchni betonowych w swoich gminach.

Prof. Jan Deja, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY.

Miejsce: Platforma Clickmeeting
Termin: 25 listopada 2020 roku, godz. 11.00 – 12.30

Agenda webinarium:

  1. Wprowadzenie – Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  2. Samorządowe drogi betonowe – Piotr Kijowski, Stowarzyszenie Producentów Cementu
  3.  Drogi betonowe na terenie gminy Kępice – doświadczenie samorządu- wiceburmistrz Maciej Chaberski
  4. Doświadczenia samorządów województwa Opolskiego w budowie i eksploatacji dróg betonowych – radny powiatu Strzeleckiego Ryszard Nocoń
  5. Drogi betonowe na terenie gminy Józefów nad Wisłą na przykładzie drogi betonowej Chruślanki – Mikołajówka – burmistrz gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica
  6. Mobilna Skawina – „oficer pieszo-rowerowy” gminy Skawina Roman Gdula  
  7. Odpowiedzi na pytania z czatu
  8. Zakończenie webinarium

W webinarium można uczestniczyć poprzez stronę platformę ClickMeeting, po wcześniejszej rejestracji (preferowana przeglądarka internetowa Chrome).

Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do wydarzenia:

1. Dołącz przez stronę internetową: https://drogibetonowewgminie.clickmeeting.com/droga-betonowa-w-gminie

2. Dołącz przez telefon:
Warsaw +48 (22) 209-2520
Warsaw +48 (22) 307-8288
Praha +420 (2) 3409-3808

PIN konferencji: 331624133#
https://utilities.clickmeeting.com/phone-bridge/Listener/741386718

3. Dołącz przez aplikację mobilną:
ID wydarzenia: 741-386-718
Dostosuj czas startu do swojej strefy czasowej: http://www.clickmeeting.com/converter/741386718


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.