WEBINARIUM SPC: Droga betonowa w gminie

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w webinarium „DROGA BETONOWA W GMINIE”, które odbędzie się 25 listopada 2020 r. o godzinie 11.00 na platformie ClikMeeting, podczas którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. W webinarium wypowiedzą się również samorządowcy, którzy podzielą się swoim doświadczeniem związanym z budowaniem nawierzchni betonowych w swoich gminach.
Prof. Jan Deja, Dyrektor Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu
UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY.
Miejsce: Platforma Clickmeeting
Termin: 25 listopada 2020 roku, godz. 11.00 – 12.30
Agenda webinarium:
- Wprowadzenie – Zbigniew Pilch, Stowarzyszenie Producentów Cementu
- Samorządowe drogi betonowe – Piotr Kijowski, Stowarzyszenie Producentów Cementu
- Drogi betonowe na terenie gminy Kępice – doświadczenie samorządu- wiceburmistrz Maciej Chaberski
- Doświadczenia samorządów województwa Opolskiego w budowie i eksploatacji dróg betonowych – radny powiatu Strzeleckiego Ryszard Nocoń
- Drogi betonowe na terenie gminy Józefów nad Wisłą na przykładzie drogi betonowej Chruślanki – Mikołajówka – burmistrz gminy Józefów nad Wisłą Grzegorz Kapica
- Mobilna Skawina – „oficer pieszo-rowerowy” gminy Skawina Roman Gdula
- Odpowiedzi na pytania z czatu
- Zakończenie webinarium
W webinarium można uczestniczyć poprzez stronę platformę ClickMeeting, po wcześniejszej rejestracji (preferowana przeglądarka internetowa Chrome).
Wybierz sposób, w jaki chcesz dołączyć do wydarzenia:
1. Dołącz przez stronę internetową: https://drogibetonowewgminie.clickmeeting.com/droga-betonowa-w-gminie
2. Dołącz przez telefon:
Warsaw +48 (22) 209-2520
Warsaw +48 (22) 307-8288
Praha +420 (2) 3409-3808
PIN konferencji: 331624133#
https://utilities.clickmeeting.com/phone-bridge/Listener/741386718
3. Dołącz przez aplikację mobilną:
ID wydarzenia: 741-386-718
Dostosuj czas startu do swojej strefy czasowej: http://www.clickmeeting.com/converter/741386718
Pozostałe aktualności i informacje
2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.
2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.
2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.
2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego.
Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.