ad

Tytuły „Dobrego Gospodarza” dla Burmistrza Ożarowa i Starosty Strzeleckiego

Marcin Majcher - Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów (woj. świętokrzyskie) oraz Józef Swaczyna - Starosta Strzelecki (woj. opolskie) otrzymali 9 maja 2018 r. tytuły „Dobrego Gospodarza”. Samorządowców nagrodzono za wybudowanie dróg betonowych. Uroczystość odbyła się podczas seminarium „Drogi betonowe – niezmiennie dobre”, na Targach „Autostrada - Polska” w Kielcach.

Tytuł „Dobry Gospodarz” przyznawany jest od 2017 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu. Otrzymują go przedstawiciele samorządów, które zdecydowały się na budowę dróg betonowych. Drogi betonowe mają większą trwałość (2,5-3,5 krotnie większą niż drogi o nawierzchni bitumicznej), nie koleinują się, mają jasną barwę, a przez to są bezpieczniejsze podczas jazdy nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Samorząd Miasta i Gminy Ożarów ma na swoim terenie 2 drogi betonowe: odcinek Przybysławice – Prusy (ok. 1 km) oraz Gliniany Teofilów (ok. 5,3 km). Budowa kolejnej drogi betonowej rozpocznie się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Samorząd Powiatu Strzeleckiego wybudował drogę betonową Izbicko – Otmice o długości 1,5 km.

Według szacunków SPC obecnie w Polsce w jest około 900 km lokalnych dróg betonowych, a co roku buduje się ich około 120 kilometrów.

Więcej szczegółów o programie „Dobry Gospodarz” można znaleźć na stronie www.programdobrygospodarz.pl

Józef Swaczyna Starosta Strzelecki (z lewej) oraz Marcin Majcher Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów

Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu wręcza tytuł Marcinowi Majcherowi, burmistrzowi Ożarowa

Ernest Jelito, członek zarządu SPC wręcza tytuł staroście Józefowi Swaczynie

Droga betonowa Izbicko - Otmice o długości 1,5 km wybudowana przez Powiat Strzelce Opolskie

Drogi betonowe na terenie gminy Ożarów: droga Przybysławice - Prusy (z lewej) oraz droga Gliniany - Teofilów


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.