ad

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz kolejny organizuje seminarium "Samorządowe drogi betonowe" adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.
Podczas seminarium zostaną zaprezentowane, poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami, zalety nawierzchni betonowych.

  • Omówimy zagadnienia związane z technologią budowy dróg betonowych
  • Pokażemy doświadczenia z budowy i konkretne realizacje samorządowych dróg betonowych w Polsce
  • Przewidujemy relację on-line/połączenie z placem budowy, wykonawcą nawierzchni betonowych
  • Wręczymy tytuły Dobrego Gospodarza samorządowcom, którzy wybudowali drogi betonowe
  • Uczestnik otrzyma certyfikat z zakresu budowy i utrzymania nawierzchni betonowych

Serdecznie zapraszamy

Miejsce: DoubleTree by Hilton Kraków, ul. Dąbska 5 (sala WARSZAWA)

Termin: 27 czerwca 2023 roku, godz. 10.00 – 15.00

Opłata za udział w seminarium wynosi 100 zł + 23% VAT.

Wymagana jest rejestracja uczestnictwa - ilość miejsc ograniczona!

Rejestracja ON-LINE!
(https://seminarium.programdobrygospodarz.pl/registration)

Organizator: 


Stowarzyszenie Producentów Cementu

Program seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

10.00 – 10.10 - Otwarcie seminarium:  Krzysztof Kieres, Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu; prof. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu; prof. Antoni Szydło, Politechnika Wrocławska

10.10 – 10.25 „Drogi betonowe – dobre rozwiązanie na drogach samorządowych.” Prof. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu

10.25 – 10.40 „Technologie budowy dróg betonowych.”  Jarosław Rokita, LH Engineering

10-40 – 10.55 „Budowa dróg betonowych w deskowaniu stałym i ślizgowym. Drogi betonowe i ścieżki rowerowe w przestrzeni miejskiej.” Michał Żurek, Wes-Bud

10:55 – 11.10 „Technologia budowy dróg z betonu wałowanego.” Konrad Harat, PPB HARAT

11.10 – 11.25 „Drogi betonowe najlepszym rozwiązaniem na terenach zielonych i ekologicznych. Ścieżki rowerowe z betonu wałowanego.” Michał Hebdaś, CEMEX Polska

11.25 – 11.40 „Drogi betonowe najlepszym rozwiązaniem na terenach rolniczych. Beton wałowany, modyfikowany CCR Kruszbet.” Grzegorz Stefanowicz, PPMD Kruszbet S.A.

11:40 – 11:55 wejście na żywo: „Budowa dróg technologicznych i placów magazynowych z betonu wałowanego na kruszywie łamanym z kopalni w Piławie Górnej”, Przemysław Wysocki, Tomasz Rajczyk,
Kompania Górnicza Sp. z .o. o., Grupa PGS

11:55 – 12:10 Pytania do ekspertów

12.10 12.40 Przerwa kawowa/Stolik ekspertów

12.40 – 13.00 Uroczystość wręczenia tytułów „Dobry Gospodarz”

13.00 – 14.30 Wystąpienia/referaty laureatów tytułu „Dobry Gospodarz”

14:30 – 14:40 Podsumowanie seminarium: Krzysztof Kieres, Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

14:40 – 15.40 Lunch

Kontakt:
SPC - opieka nad seminarium – Piotr Piestrzyński,
piotr.piestrzynski@polskicement.pl, tel. +48 601 091 172

SPC - rejestracja uczestników – Andrzej Jędrychowski,
andrzej.jedrychowski@polskicement.pl, tel. +48 603 114 695

Patron seminarium:


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Patronat medialny:


Kwartalnik BUDOWNICTWO, TECHNOLOGIE, ARCHITEKTURA


Czasopismo DROGI GMINNE I POWIATOWE



Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ktb-jesien-2023-1000-x-1000-px.jpg

Pozostałe aktualności i informacje

Betony niskoemisyjne w budownictwie: to ma być ewolucja, a nie rewolucja

2023-10-29
- Uważam, że branża jest gotowa na to, żeby wdrażać rozwiązania niskoemisyjne. Zespoły projektowe oczywiście też są na to gotowe, natomiast potrzebny jest impuls. Dzisiaj ten impuls, tak się to złożyło, przychodzi od inwestora. My dążymy do tego, żeby budować w sposób zrównoważony i świadomie wprowadzać rozwiązania, które są proekologiczne, niskoemisyjne. Dlatego zdecydowaliśmy się między innymi na stosowanie betonów niskoemisyjnych tam, gdzie pozwala nam na to technologia - mówił Jarosław Fiutowski z Ghelamco Poland podczas debaty pt. „Betony niskoemisyjne - perspektywy i wyzwania rynku”, która odbyła się 10 października 2023 r., na zakończenie drugiego dnia XII konferencji DNI BETONU. Gospodarzem debaty było Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce.

O roli budownictwa w polskiej gospodarce w kontekście polityki klimatycznej

2023-10-29
O skutkach braku środków z Krajowego Planu Odbudowy, budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, udziale polskich firm m.in. producentów betonu w programie energetyki jądrowej, budowie dróg betonowych i inwestycjach w zielone budownictwo rozmawiano podczas debaty pt. „Rola budownictwa w polskiej gospodarce w kontekście polityki klimatycznej Unii Europejskiej” odbyła się 9 października 2023 r. w Wiśle, w pierwszym dniu XII konferencji DNI BETONU.

Na księżycu lub na Marsie będziemy drukować budowle

2023-10-11
- Realia pokazują, że możemy wykorzystać doświadczenia z Ziemi. Firmy, które uczestniczą w podboju kosmosu są zainteresowane wykorzystaniem m.in. druku 3D, który umożliwia sterowanie i automatyzację i jest jedyną technologią dającą możliwość budowania obiektów na księżycu czy na Marsie – mówił prof. Waldemar Pichór z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który podczas sesji otwarcia XII konferencji DNI BETONU, w dniu 9 października 2023 r., wygłosił referat pt. „Wykorzystanie druku 3D w budownictwie kosmicznym”. Zachęcamy do obejrzenia kilku wywiadów z uczestnikami konferencji: prof. Waldemarem Pichórem, Marcinem Popkiewiczem oraz prof. Martą Kosior - Kazberuk.

NAGRODY XII KONFERENCJI DNI BETONU

2023-10-11
Prof. Anna Halicka z Politechniki Lubelskiej, architekt Zbigniew Reszka, prof. Andrzej Garbacz z Politechniki Warszawskiej, Kazimierz Rupiński z firmy ZPK SZUMOWO, Zbigniew Charzyński z firmy BUDOKRUSZ oraz Roman Stanisławski z firmy BUDIZOL otrzymali nagrody XII konferencji DNI BETONU 2023 tzw. „betonowe oskary”.

FORUM ODBUDOWY UKRAINY: Odbudowa w wymiarze materialnym i ludzkim

2023-10-10
– Mam nadzieję, że wszyscy, którzy są w Polsce, zarówno studenci jak i pracownicy, kiedyś wrócą i będą odbudowywać Ukrainę. Własnymi firmami i inżynierami będziecie wiedzieć najlepiej jak to robić – mówił prof. Wojciech Sumelka z Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Forum Odbudowy Ukrainy odbyło się 10 października 2023 r. podczas XII konferencji DNI BETONU.