ad

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz kolejny organizuje seminarium "Samorządowe drogi betonowe" adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.
Podczas seminarium zostaną zaprezentowane, poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami, zalety nawierzchni betonowych.

  • Omówimy zagadnienia związane z technologią budowy dróg betonowych
  • Pokażemy doświadczenia z budowy i konkretne realizacje samorządowych dróg betonowych w Polsce
  • Przewidujemy relację on-line/połączenie z placem budowy, wykonawcą nawierzchni betonowych
  • Wręczymy tytuły Dobrego Gospodarza samorządowcom, którzy wybudowali drogi betonowe
  • Uczestnik otrzyma certyfikat z zakresu budowy i utrzymania nawierzchni betonowych

Serdecznie zapraszamy

Miejsce: DoubleTree by Hilton Kraków, ul. Dąbska 5 (sala WARSZAWA)

Termin: 27 czerwca 2023 roku, godz. 10.00 – 15.00

Opłata za udział w seminarium wynosi 100 zł + 23% VAT.

Wymagana jest rejestracja uczestnictwa - ilość miejsc ograniczona!

Rejestracja ON-LINE!
(https://seminarium.programdobrygospodarz.pl/registration)

Organizator: 


Stowarzyszenie Producentów Cementu

Program seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

10.00 – 10.10 - Otwarcie seminarium:  Krzysztof Kieres, Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu; prof. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu; prof. Antoni Szydło, Politechnika Wrocławska

10.10 – 10.25 „Drogi betonowe – dobre rozwiązanie na drogach samorządowych.” Prof. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu

10.25 – 10.40 „Technologie budowy dróg betonowych.”  Jarosław Rokita, LH Engineering

10-40 – 10.55 „Budowa dróg betonowych w deskowaniu stałym i ślizgowym. Drogi betonowe i ścieżki rowerowe w przestrzeni miejskiej.” Michał Żurek, Wes-Bud

10:55 – 11.10 „Technologia budowy dróg z betonu wałowanego.” Konrad Harat, PPB HARAT

11.10 – 11.25 „Drogi betonowe najlepszym rozwiązaniem na terenach zielonych i ekologicznych. Ścieżki rowerowe z betonu wałowanego.” Michał Hebdaś, CEMEX Polska

11.25 – 11.40 „Drogi betonowe najlepszym rozwiązaniem na terenach rolniczych. Beton wałowany, modyfikowany CCR Kruszbet.” Grzegorz Stefanowicz, PPMD Kruszbet S.A.

11:40 – 11:55 wejście na żywo: „Budowa dróg technologicznych i placów magazynowych z betonu wałowanego na kruszywie łamanym z kopalni w Piławie Górnej”, Przemysław Wysocki, Tomasz Rajczyk,
Kompania Górnicza Sp. z .o. o., Grupa PGS

11:55 – 12:10 Pytania do ekspertów

12.10 12.40 Przerwa kawowa/Stolik ekspertów

12.40 – 13.00 Uroczystość wręczenia tytułów „Dobry Gospodarz”

13.00 – 14.30 Wystąpienia/referaty laureatów tytułu „Dobry Gospodarz”

14:30 – 14:40 Podsumowanie seminarium: Krzysztof Kieres, Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

14:40 – 15.40 Lunch

Kontakt:
SPC - opieka nad seminarium – Piotr Piestrzyński,
piotr.piestrzynski@polskicement.pl, tel. +48 601 091 172

SPC - rejestracja uczestników – Andrzej Jędrychowski,
andrzej.jedrychowski@polskicement.pl, tel. +48 603 114 695

Patron seminarium:


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Patronat medialny:


Kwartalnik BUDOWNICTWO, TECHNOLOGIE, ARCHITEKTURA


Czasopismo DROGI GMINNE I POWIATOWEObrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ktb-jesien-2023-1000-x-1000-px.jpg

Pozostałe aktualności i informacje

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.

Rok wprowadzania innowacji i większego nacisku na zrównoważony rozwój

2024-02-29
- Rok 2023 to również rok wprowadzania innowacji oraz coraz większego nacisku na zrównoważony rozwój. Rozwiązania domieszkowe, mające premierę globalną w połowie 2023, dedykowane do cementów niskoemisyjnych, oparte o najnowszą serię Master Co2re z inteligentnym systemem klastrowym, rewolucjonizują rynek domieszek, pozwalając na wyprodukowanie mieszanki o niskiej zawartości klinkieru, równocześnie łącząc utrzymanie doskonałych właściwości upłynniających, wydłużoną retencję urabialności, wysoką wytrzymałość wczesną i końcową z doskonałą reologią w jednym rozwiązaniu. – mówi Tomasz Klimala, prezes zarządu Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o. na łamach BTA, oceniając miniony 2023 rok i prognozując bieżący 2024.