ad

Pobiegli wzdłuż Czarnej Wisełki – na ratunek

Prawie 30 biegaczy wzięło udział w I Charytatywnym Biegu DNI BETONU. Choć wszyscy uczestnicy biegu byli zwycięzcami, to z najlepszym czasem – 38 minut – linię mety minęła Anna Łapińska z CEMET-u. Drugi czas – 42:17 - uzyskał Piotr Sawczuk także z firmy CEMET. Ten bieg, który odbył się 10 października 2021 r. to wydarzenie poprzedzające XI konferencję DNI BETONU.

https://youtu.be/l473WQzBMzA

Niedzielne przedpołudnie 10 października 2021 r. było pogodne, ale mroźne. Temperatura oscylowała nieznacznie powyżej „zera”. Dopiero koło południa można było poczuć efekty słonecznej, pięknej, polskiej jesieni.

Po co bieg podczas konferencji Dni Betonu? Dla promowania zdrowego trybu życia, integracji międzypokoleniowej uczestników wiślańskiej konferencji i wsparcia fundacji. Dochód z biegu (opłata rejestracyjna) zasilił konto Fundacji „Na Ratunek – dzieciom z chorobą nowotworową”.

Do biegu na dystansie 10 km wzdłuż Czarnej Wisełki zgłosiło się 30 zawodników. W imieniu organizatora biegu, sygnał do startu, strzałem z pistoletu dał Zbigniew Pilch, szef marketingu Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Obok biegaczy indywidualnych były teamy firmowe, reprezentujące firmy biorące udział w konferencji Dni Betonu. Największą, pięcioosobową grupę zawodników, wystawił sponsor biegu – firma CEMET S.A. Były też trzyosobowe drużyny CHRYSO i Stowarzyszenia Producentów Cementu. Dwóch zawodników pobiegło w barwach Cement Ożarów S.A. Pojedynczy biegacze reprezentowali m.in. firmy: ATLAS, PBM Południe, Cementownię ODRA, CEMEX Infrastruktura czy Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN.

Niektórzy zawodnicy przybyli na start z rodzinami. W efekcie z Patrykiem Ślęczką linię mety przekroczyła 4-letnia córeczka Zosia.

- To była piękna rywalizacja, ale wszyscy państwo – uczestnicy biegu - jesteście zwycięzcami. Jako uczestnicy pierwszego biegu konferencji Dni Betonu, przeszliście do historii. Myślę, że podczas kolejnego biegu, za dwa lata, będzie nas znacznie więcej – podsumował Zbigniew Pilch.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Na mecie zawodników witała kapela góralska oraz ciepła grochówka.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Anna Łapińska CEMET S.A.
  2. Małgorzata Jagiełło Cementownia ODRA
  3. Ewelina Wiktorowicz

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Piotr Sawczuk CEMET S.A.
  2. Mirosław Kroc CEMET S.A.
  3. Krzysztof Bagiński CHRYSO
Anna Łapińska CEMET S.A.
Piotr Sawczuk CEMET S.A.
Mirosław Kroc CEMET S.A.
Krzysztof Bagiński CHRYSO
Rafał Gniła Klub Biegacza Warta
Mariusz Dąbrowski
Radek Wiktorowicz Cement OŻARÓW S.A.
Szymon Kowalski CHRYSO
Tomek Karczewski PBM Południe
Grzegorz Lipowski CEMET S.A.
Kamil Fiks ATLAS
Artur Darłak Stowarzyszenie Producentów Cementu
Małgorzata Jagiełło Cementownia ODRA S.A.
Kamil Pankiewicz CHRYSO
Marek Minkiewicz Cement OŻARÓW S.A.
Grzegorz Adamczewski
Ewelina Wiktorowicz
Maciej Barć
Patryk Ślęczka CEMEX Infrastruktura i jego 4-letnia córeczka Zosia
Paulina Gos Stowarzyszenie Producentów Cementu
Iza Siennicka CEMET S.A.
Rafał Pawiński
Monika Stępel
Waldemar Pichór
Andrzej Jędrychowski Stowarzyszenie Producentów Cementu
Zbigniew Pilch, szef marketingu SPC gratulował uczestnikom biegu
Na mecie przygrywała kapela góralska
Wszyscy mogli posilić się gorącą grochówką

Pozostałe aktualności i informacje

Nawierzchnie betonowe w erze zmian klimatycznych

2024-10-08
Zmiany klimatyczne zmuszają do ograniczania emisji CO2. Ogromna rola związana z ograniczeniem emisji CO2 spoczywa na budownictwie, także na budownictwie drogowym. Nawierzchnie betonowe na drogach to mniejsza emisja CO2 dzięki: niższemu zużyciu paliwa, zastosowaniu do budowy cementów o niższym śladzie węglowym czy większej jasności z którą wiążą się niższe koszty oświetlenia dróg. Nawierzchnie betonowe są także odporniejsze na działanie nawałnic i powodzi. O tym m.in. mówiono podczas VIII konferencji „Warunki gruntowe, a projektowanie oraz budowa dróg”, która w dniach 2-4 października 2024 r. odbyła się w Katowicach.

Pionierski krok w dekarbonizacji budownictwa - autostrada z betonu niskoemisyjnego

2024-09-29
- Stowarzyszenie Producentów Cementu od kilku lat podkreśla, że cementy o niskim śladzie węglowym są uzasadnioną alternatywą technologiczną i ekonomiczną – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy SPC. - Jestem bardzo dumny, że my jako dostawca cementu i Strabag jako wykonawca, staliśmy się pionierami nawierzchni niskoemisyjnych z betonu. Wypracowane przez nas wspólnie rozwiązanie zostało zatwierdzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów podczas wizyty studialnej na budowie autostrady A2 Siedlce Południe – Malinowiec, której nawierzchnia betonowa ma o 30% niższy ślad węglowy.

Dobrzy Gospodarze 2024

2024-09-29
Przedstawiciele Gminy Damnica, Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Gmin Troszyn, Dzierżoniów, Kamienica i Prusice otrzymali tytuły Dobrych Gospodarzy za budowę dróg lub ścieżek rowerowych z betonu. Uroczystość odbyła się podczas seminarium „Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej”, które 17 września 2024 r. odbyło się w Krakowie.

Warto budować drogę nie tylko na jedną kadencję

2024-09-29
- Trzeba być proszę państwa odważnym. My nie wiedzieliśmy czy to się przyjmie, ale w ciągu 3 lat na terenie gminy Bełchatów udało się zbudować ponad 4 km dróg betonowych. Dobry Gospodarz to nie ten, który buduje drogę na 5-7 lat, ale na 50-70 lat – mówił Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów podczas seminarium pt. Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej”, które z udziałem ponad 100 uczestników odbyło się 17 września 2024 r. w Krakowie. - Warto wybudować coś, co nie tylko przez jedną kadencję będzie służyć społeczności lokalnej – apelował prof. Jan Deja.

IV Forum Beton w Drogownictwie – konferencja drogowa

2024-09-27
Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy i Stowarzyszenie Producentów Cementu organizują już IV Forum Beton w Drogownictwie, które odbędzie się 23 października 2024 roku w Krakowie w Hotelu Doubletree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center. Tematyka seminarium koncentrować się będzie wokół najnowocześniejszych technologii betonowych stosowanych w budowie zarówno dróg ekspresowych o największym natężeniu ruchu jak i dróg o niższych kategoriach ruchu budowanych przez samorządy. Ważnym tematem będzie nowelizacja Wzorcowych Warunków Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Zaproszone do udziału w seminarium firmy zaprezentują szeroki przekrój technologii i materiałów budowlanych ze szczególnym uwzględnieniem niskiego śladu węglowego.