O niskoemisyjnym betonie na COP24
O betonie, jako niskoemisyjnym materiale budowlanym, który dodatkowo odgrywa istotną rolę w gospodarce o obiegu zamkniętym i doskonale sprawdza się jako materiał konstrukcyjny w adaptacji do zmian klimatu będzie mowa na COP24 w Katowicach. 6 grudnia 2018 r., w godz. 16-17, w amfiteatrze ONZ, Stowarzyszenie Producentów Cementu przedstawi prezentację na ten temat.
W dniu 6 grudnia br. w godz. 16-17:00 podczas 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) Stowarzyszenie Producentów Cementu przedstawi prezentację na temat zalet betonu, jako niskoemisyjnego materiału budowlanego, który dodatkowo odgrywa istotną rolę w gospodarce o obiegu zamkniętym i doskonale sprawdza się jako materiał konstrukcyjny w adaptacji do zmian klimatu.
Pokażemy dotychczasowe osiągnięcia przemysłu cementowego w Polsce w zakresie poprawy efektywności energetycznej, co bezpośrednio przekłada się na znaczne obniżenie emisji. Dodatkowo, zaprezentujemy możliwości naszego przemysłu w zakresie wykorzystania odpadów zarówno jako zamienników surowców, jak i paliw. Również zostaną przedstawione zalety betonu w różnych zastosowaniach konstrukcyjnych.
Prezentacja Stowarzyszenia przewidziana jest w amfiteatrze ONZ.
Pozostałe aktualności i informacje
2023-05-19
Budowę kilku odcinków dróg betonowych planują samorządowcy z województw zachodniopomorskiego i małopolskiego. - Powiaty mają duże potrzeby i są zainteresowane wdrożeniem technologii betonowej na drogach – mówił Piotr Kijowski ze Stowarzyszenia Producentów Cementu, który prezentował technologię budowy dróg o nawierzchni betonowej na XXIII Ogólnopolskim Kongresie Zarządców Dróg Powiatowych.
2023-05-12
Opiewający na ponad 10 mld zł program inwestycyjny pozwolił sektorowi cementowemu zredukować emisję CO2 o ponad 30% i stać się jednym z najnowocześniejszych w Europie. Branża jest prekursorem inwestycji w technologie CCS/U, przybliżających ją do neutralności klimatycznej i ukierunkowanych na dekarbonizację. Wraz z istotnym wkładem w gospodarkę rzędu 3,8 mld zł rocznie oraz szeregiem aktywności lokalnych - na rzecz ochrony środowiska, kultury, ochrony zdrowia i sportu - wpisuje się to w zrównoważony rozwój. Aby zaprezentować dobre praktyki oraz działania branży z tego obszaru Stowarzyszenie Producentów Cementu stworzyło dedykowaną platformę SpajamyZrownowazonaPrzyszlosc.pl.
2023-04-26
Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo geologiczne i górnicze (UD280) został wczoraj (25 kwietnia 2023 r.) przyjęty przez Radę Ministrów. Nowelizacja reguluje m.in. zasady podziemnego magazynowania CO2, a także wprowadza pojęcie złoża strategicznego. Dla wielu sektorów gospodarki - w tym także dla przemysłu cementowego - oznacza to możliwość wdrożenia technologii CCS/U, czyli wychwytywania, przesyłania i magazynowania dwutlenku węgla, mających fundamentalne znaczenie dla konkurencyjności branży.
2023-04-24
Ponad 160 uczestników wzięło udział w piątej, jubileuszowej konferencji NOVDROG, która w dniach 20-21 kwietnia 2023 r. odbyła się w Niepołomicach k. Krakowa. Podczas konferencji NOVDROG po raz kolejny przybliżono uczestnikom technologię budowy dróg betonowych i omówiono najnowsze realizacje.
2023-04-18
Stowarzyszenie Producentów Cementu po raz kolejny organizuje seminarium “Samorządowe drogi betonowe” adresowane do Samorządowców – przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.
Podczas seminarium zostaną zaprezentowane, poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami, zalety nawierzchni betonowych.