Nowi uczestnicy programu Pewny Cement
Szanowni Państwo
Z przyjemnością informujemy, że do programu "Pewny Cement" przystąpiło dwóch nowych uczestników: Cementownia Warta SA oraz Cementownia Odra SA.

Program "Pewny Cement":
Wychodząc naprzeciw potrzebom odpowiedzialnych i świadomych konsumentów, dla których rozpoznanie produktu gorszej lub niepewnej jakości jest praktycznie niewykonalne, Stowarzyszenie Producentów Cementu wprowadziło nowe, zrozumiałe również dla osób niezwiązanych z branżą budowlaną oznaczenie najwyższej jakości produktu pod nazwą „Pewny Cement”.
Znak jakości „Pewny Cement” przyznawany jest przez Kapitułę za spełnienie najwyższych norm i specyfikacji technicznych dotyczących parametrów cementu na wszystkich etapach: produkcji, konfekcjonowania i dystrybucji.
Znak jakości cementu „Pewny Cement” oznacza najwyższej jakości produkt, który spełnia najostrzejsze normy i podlega drobiazgowej procedurze kontroli na każdym etapie produkcji i dystrybucji.
Przyznawany jest tylko najlepszym producentom.
Szczegółowe informacje nt. programu znajdziecie Państwo tutaj 
Pozostałe aktualności i informacje
2021-04-14
28 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się webinarium „Betonowe drogi samorządowe – liczby, fakty, mity”.
Biorąc udział w webinarium zostaną Państwo poinformowani o zaletach betonowych nawierzchni dróg samorządowych, dowiedzą się o kosztach budowy i utrzymania. Zaprezentowane zostaną również doświadczenia oraz firmy wykonawcze.
Uzbroimy Państwa w argumenty – jasność nawierzchni, cykl życia drogi, zimowe utrzymanie – pozwalające na podjęcie decyzji o budowie nowoczesnej i trwałej drogi samorządowej.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji!
2021-03-29
Przemysł cementowy, będąc w istocie przemysłem bezodpadowym, pełni ważną rolę w systemie gospodarki odpadami w Polsce i doskonale wpisuje się w europejską ideę gospodarki w obiegu zamkniętym (GOZ).
2021-03-15
Branża cementowa w Polsce z zadowoleniem przyjęła poparcie przez Parlament Europejski wprowadzenia Mechanizmu Ochrony Granic (CBAM), którego treść potwierdza prezentowane i postulowane opinie branży cementowej. Tylko współistnienie CBAM i darmowych alokacji wynikających z EU ETS daje możliwości inwestycyjne branży cementowej w nowe technologie, w szczególności wychwytywania, składowania czy wykorzystywania CO2.
2021-03-12
Drogi betonowe są istotnym elementem odpowiedzi na wyzwania jakie niesie ze sobą przyszłość w zakresie infrastruktury. Ochrona środowiska wymaga mocnego działania m.in. w zakresie zmniejszania emisji CO2 nie tylko na etapie budowy, ale całego cyklu życia nawierzchni. Z kolei rosnące natężenie ruchu samochodowego, w tym przede wszystkim ruchu ciężkiego powoduje, że coraz istotniejsza jest wytrzymałość. Aspekty te są coraz istotniejszymi, ale oczywiście nie jedynymi, które powodują, że drogi betonowe zyskują uznanie na całym świecie i z roku na rok buduje się ich coraz więcej. Co więcej rozwój zróżnicowanych technologii budowy dróg, napędza konkurencyjność i jest kluczowym czynnikiem gwarantującym innowacyjność rozwiązań.
2021-03-09
W Polsce mamy 9 cementowni zlokalizowanych na terenie 6 województw. W ich piecach zostaje zagospodarowanych 10% odpadów komunalnych, które dzięki temu nie trafiają na składowiska. Zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego rolę przemysłu cementowego w gospodarce odpadami.