ad

Nowe wydawnictwo - Podstawy chemiczne mineralnych materiałów budowlanych i ich właściwości

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą książkę autorstwa profesora Wiesława Kurdowskiego, opublikowaną nakładem wydawnictwa "Polski Cement".

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów uczelni technicznych, jak też stanowi doskonałe rozwinięcie oferty wydawniczej naszego wydawnictwa dla nauczycieli akademickich.
 

Książka jest dostępna w promocyjnej cenie. Oferta specjalna dla skierowana jest do studentów i uczelni.

"...W roku 2003 ukazała się moja monografia pt. Chemia Materiałów Budowlanych jako Uczelniane Wydawnictwo Naukowo – Dydaktyczne, wydane przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Cieszyło się ono dużą popularnością wśród studentów Akademii i wkrótce zostało wyczerpane; nie można go nawet kupić przez Internet. Skłoniło mnie to do napisania nowego, znacznie zmienionego wydawnictwa tej książki, aczkolwiek nieco dłuższą w związku z wprowadzeniem dwóch znacznie rozszerzonych rozdziałów o betonie i mechanizmach jego korozji oraz o domieszkach. Mam nadzieję, że nie zniechęci to ewentualnych czytelników przez przestudiowaniem tej monografii. Udzielę tym potencjalnym czytelnikom radę, którą udzielił mi mój wspaniały i niezapomniany profesor chemii Adam Bielański: proszę nigdy nie czytać całej książki, proszę tylko wybierać te fragmenty, które są potrzebne do zrozumienia rozpatrywanego zagadnienia.
Książka zawiera liczne wykresy i zdjęcia, te ostatnie nawet w dodatku, który jest związany z ilością arkuszy wydawniczych, a więc nie stanowi „zwiększenia” jej objętości. Mam nadzieję, że będzie ona pomocna studentom w trakcie studiów i przygotowywania prac dyplomowych, w których mikroskopia, szczególnie elektronowa mikroskopia skaningowa stanowi nieodzowne narzędzie badawcze.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, jako pomoc dydaktyczna. Jednak może czasem być także przydatna studentom Wydziałów Budownictwa w Politechnikach.
Jako redaktor czasopisma Cement Wapno Beton wiem, że bardzo często prace doktorskie na tych wydziałach związane są z technologią, a to często wymaga znajomości wybranych zagadnień z chemii spoiw wiążących i betonu...."

 

Zamówienia można dokonywać poprzez zakładkę Wydawnictwa/książki na stronie www.polskicement.pl


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.