Najlepsze prace sesji posterowej
Po raz kolejny konferencji Dni Betonu towarzyszyła sesja posterowa. W tym roku zgłoszono na nią 35 prac, które 12 października 2016 r. oceniały dwie komisje. Pierwsza pod przewodnictwem prof. Andrzeja Ajdukiewicza w składzie - dr Krzysztof Starzyk i Dariusz Konieczny oraz druga - pod przewodnictwem prof. Jana Biliszczuka w składzie - Jerzy Wrona i Zbigniew Pilch.
Werdykt jury odczytał prof. Jan Deja na zakończenie konferencji Dni Betonu, a nagrody wręczał Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.
Wyróżnienia:
- specjalne – dla zespołu w składzie: prof. Ivan Janotka, Michal Bacuwcik, Patrik Sevcik za pracę pt. „Fizyczne i chemiczne parametry 124-letniego mostu zbrojonego” - premiowane wydawnictwami książkowymi Polskiego Cementu.
- dla zespołu w składzie: Marek Urbański, Elżbieta Szmigiera, Andrzej Garbacz z Politechniki Warszawskiej za pracę pt. „Zastosowanie zbrojenia HFRP o podwyższonej sztywności w belkach betonowych”
- dla dr hab. Marcina Charciarka z Politechniki Krakowskiej za pracę pt. „Detal architektury betonowej – formy i znaczenia”
Wyróżnionym przyznano gratyfikacje finansowe w wysokości 500 zł.
Nagrody:
- zespół w składzie: Tomasz Ponikiewski i Marek Zagała z Politechniki Śląskiej za pracę pt. „Wybrane właściwości BSZ z dodatkiem falisto – haczykowych włókien stalowych”
- dr Grzegorz Łój z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Możliwości stosowania kruszyw z recyklingu budowlanego do wytwarzania betonów wibroprasowanych”
Nagrodzonym przyznano gratyfikacje finansowe w wysokości 1000 zł.
pie














Pozostałe aktualności i informacje
2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.
2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.
2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.
2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego.
Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.