ad

Najlepsze prace sesji posterowej

Po raz kolejny konferencji Dni Betonu towarzyszyła sesja posterowa. W tym roku zgłoszono na nią 35 prac, które 12 października 2016 r. oceniały dwie komisje. Pierwsza pod przewodnictwem prof. Andrzeja Ajdukiewicza w składzie - dr Krzysztof Starzyk i Dariusz Konieczny oraz druga - pod przewodnictwem prof. Jana Biliszczuka w składzie - Jerzy Wrona i Zbigniew Pilch.

Werdykt jury odczytał prof. Jan Deja na zakończenie konferencji Dni Betonu, a nagrody wręczał Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Wyróżnienia:

- specjalne – dla zespołu w składzie: prof. Ivan Janotka, Michal Bacuwcik, Patrik Sevcik za pracę pt. „Fizyczne i chemiczne parametry 124-letniego mostu zbrojonego” - premiowane wydawnictwami książkowymi Polskiego Cementu.

- dla zespołu w składzie: Marek Urbański, Elżbieta Szmigiera, Andrzej Garbacz z Politechniki Warszawskiej za pracę pt. „Zastosowanie zbrojenia HFRP o podwyższonej sztywności w belkach betonowych”

- dla dr hab. Marcina Charciarka z Politechniki Krakowskiej za pracę pt. „Detal architektury betonowej – formy i znaczenia”

Wyróżnionym przyznano gratyfikacje finansowe w wysokości 500 zł.

Nagrody:

- zespół w składzie: Tomasz Ponikiewski i Marek Zagała z Politechniki Śląskiej za pracę pt. „Wybrane właściwości BSZ z dodatkiem falisto – haczykowych włókien stalowych”

- dr Grzegorz Łój z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Możliwości stosowania kruszyw z recyklingu budowlanego do wytwarzania betonów wibroprasowanych”

Nagrodzonym przyznano gratyfikacje finansowe w wysokości 1000 zł.

pie


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.