ad

Nagrody Dni Betonu 2016

Prof. Kazimierz Furtak z Politechniki Krakowskiej, prof. Zbigniew Giergiczny z Politechniki Śląskiej, Piotr Smolarczyk – prezes firmy Budpol, architekt Tomasz Konior i prezes Andrzej Balcerek od ponad 40 lat związany z Cementownią Górażdże otrzymali nagrody Dni Betonu 2016.

 

Podczas uroczystej kolacji, która odbyła się 11 października 2016 r. na zakończenie drugiego dnia konferencji Dni Betonu, nagrody wręczał Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu. Uroczystość oglądało blisko 960 uczestników konferencji.

- To już 12 lat tradycji, kiedy wyróżniamy wybitne osoby, który przyczyniły się do tego, że beton był, pozostaje i będzie atrakcyjnym materiałem budowlanym. Podobnie jak w poprzednich latach kapituła Dni Betonu pracowała bardzo intensywnie, analizując różne kandydatury, żeby wybrać pięciu kandydatów, którzy dzisiaj otrzymają to zaszczytne wyróżnienie – mówił prof. Jan Deja, dyrektor biura Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Nagrody Dni Betonu 2016 otrzymali:

  1. Prof. Kazimierz Furtak – od czasów studiów na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej związany z macierzystą uczelnią, prorektor, a potem przez dwie kadencje rektor Politechniki Krakowskiej, były przewodniczący Związku Mostowców RP, obecny szef Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN
  2. Prof. Zbigniew Giergiczny – od zawsze związany z cementem i betonem, niekwestionowany autorytet w zakresie m.in. dodatków mineralnych do betonu, wybitny talent dydaktyczny, od blisko 20 lat łączy pracę naukową na Politechnice Śląskiej z pracą w Grupie Górażdże
  3. Piotr Smolarczyk – prezes firmy Budpol, która zbudowała wiele kilometrów betonowych dróg ekspresowych i autostrad w Polsce m.in. S8 i A1, człowiek który z pasją podchodzi do betonu (nagrodę odbierał syn – Michał Smolarczyk)
  4. Tomasz Konior – wybitny architekt, twórca wielu obiektów z betonu architektonicznego m.in. siedziby NOSPR w Katowicach, nagrodzonej w konkursie Polski Cement w Architekturze  
  5. Andrzej Balcerek – od ponad 40 lat związany z Cementownią Górażdże, przez wiele lat prezes Grupy Górażdże, wspierał rozwój technologii betonowej także jako wieloletni przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

Gratulujemy!

pie


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.