Minister Infrastruktury patronem konferencji DNI BETONU 2020
Minister Infrastruktury Andrzej
Adamczyk objął patronatem honorowym XI Konferencję Dni Betonu 2020. W gronie patronów
konferencji są także: Tomasz Żuchowski - Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i
Autostrad oraz Sekcja Inżynierii Materiałów Budowalnych i Sekcja Konstrukcji
Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN.
Przygotowania do XI Konferencji Dni Betonu 2020, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 października 2020 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa w Dniach Betonu 2020 przez system rejestracyjny na www.dnibetonu.com
Podczas konferencji tradycyjnie przewidujemy
interesujące sesje i debaty dotyczące wyzwań technicznych i uwarunkowań
gospodarczych branży budowlanej. Wśród wydarzeń towarzyszących warto wymienić konkurs
Power Concrete, Warsztaty Betonowe i wręczenie Nagród Dni Betonu.
Przypominamy, że ilość miejsc na konferencji Dni Betonu 2020 jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność wpłat. Potwierdzenie udziału w konferencji następuję po wniesieniu przez uczestnika opłaty konferencyjnej.
Autorzy referatów mogą je przesyłać do 12 czerwca 2020 roku w celu ich zaopiniowania i akceptacji przez Radę Programową Dni Betonu 2020.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.dnibetonu.com
Pozostałe aktualności i informacje
2024-09-05
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.
2024-09-04
Nawierzchnia, do budowy której zastosowano cement o niższym o 30% śladzie węglowym, powstaje na autostradzie A2. Betonowe nawierzchnie, budowane z krajowych surowców, są stosowane przy realizacji najbardziej wymagających inwestycji drogowych takich jak droga ekspresowa S3 Bolków – Kamienna Góra wraz liczącym 2300 m z najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce. Obecnie w Polsce trwa budowa ponad 91,4 km dróg ekspresowych i autostrad o nawierzchni betonowej.
2024-08-02
31 lipca 2024 r. został otwarty odcinek drogi ekspresowej S3 Bolków - Kamienna Góra (woj. dolnośląskie) wraz z najdłuższym, pozamiejskim tunelem w Polsce (2300 m długości). W tunelu tym, ze względów bezpieczeństwa, wykonano nawierzchnię betonową. Podobnie postąpili wykonawcy tuneli w ciągu drogi ekspresowej S52 (woj. małopolskie). Tunele Zielonki i Dziekanowice mają nawierzchnię betonową. W tunelu Zielonki (653 m długości) nawierzchnię betonową układano w maju i czerwcu 2024 r. Zobaczmy jak przebiegał ten proces.
2024-07-31
- Jestem dumny z polskich inżynierów, którzy przy budowie tego tunelu potrafili wykorzystać najlepsze doświadczenia stosowane przy budowie tuneli alpejskich - mówił Dariusz Klimczak, minister infrastruktury podczas uroczystości otwarcia odcinka S3 Bolków - Kamienna Góra, która odbyła się 31 lipca 2024 r. Na 16-kilometrowym odcinku jest najdłuższy, pozamiejski tunel w Polsce o długości 2300 metrów. Zdaniem Piotra Sarnowskiego, dyrektora kontraktu z PORR SA w tunelu zastosowano nawierzchnię betonową, gdyż jest bezpieczniejsza ze względów przeciwpożarowych.
2024-07-24
Samorządowcy z Wrześni, gminy Strzałkowo, gminy Zagórów, Słupcy, Jarocina, z gminy Pyzdry i gminy Ostrowite wzięli udział w szkoleniu dotyczącym budowy dróg betonowych, które 24 lipca 2024 r. odbyło się we Wrześni. – Jesteśmy tu, żeby poznać nowe technologie na drogach – mówił Karol Błaszczak, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Zagórów. Szkolenie zorganizowała firma Batarus przy współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu.