ad

Jubileuszowe – dwudzieste targi Autostrada - Polska

Od 14 do 16 maja 2014 r. w Kielcach odbywają się jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego „Autostrada – Polska”. Jednym z 400 wystawców jest Stowarzyszenie Producentów Cementu, które od 20 lat popularyzuje na targach budowę dróg betonowych.

 

Jak powiedział prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń jubileuszowe targi Autostrada - Polska po raz pierwszy były otwierane w nowym ośrodku kongresowym Targów Kielce. Na uroczystość przybyli m.in.: wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, Zbigniew Rynasiewicz - sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, poseł Stanisław Żmijan – przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, Ewa Tomala – Borucka – p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Stowarzyszenie Producentów Cementu (SPC) podczas otwarcia reprezentowali przewodniczący Andrzej Ptak oraz prof. Jan Deja.

Stowarzyszenie Producentów Cementu zaprasza na swoje stoisko targowe nr 8 w hali E. Pierwszego dnia na stoisku gościli m.in. przedstawiciele samorządów, wykonawcy, studenci i uczniowie zainteresowani budową dróg z betonu.

Jednym z najważniejszych wydarzeń pierwszego dnia targów była konferencja przygotowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pt. „Inwestycje drogowe GDDKiA – od przetargu do ostatecznego rozliczenia z Wykonawcą”.  Podczas konferencji eksperci GDDKiA odpowiadali m.in. na pytania: Jakimi zasadami jakimi kieruje się GDDKiA w procesie realizacji inwestycji? Co zrobić, żeby osiągnąć sukces w realizacji inwestycji drogowej z GDDKiA? Przedstawiciele generalnej dyrekcji zaprezentowali dotychczasowe doświadczenia z zakresu podstępowań przetargowych, realizacji inwestycji, technologii, kontroli jakości oraz modelu „Utrzymaj standard” zdobyte we współpracy z różnymi podmiotami.

Jutro [16 maja 2014 r.] Stowarzyszenie Producentów Cementu organizuje seminarium pt. „Beton – wiemy jak i dlaczego – Nowe Ogólne Specyfikacje Techniczne”.

Program seminarium:

Andrzej Ptak – Przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu
tytuł: Powitanie gości i otwarcie seminarium

Prof. Jan Deja – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu
tytuł: Betonowe budownictwo drogowe w Polsce – stan obecny

Piotr Smolarczyk – Właściciel BUDPOL Częstochowa
tytuł: Zakres praktyczny układania nawierzchni betonowych na przykładzie drogi krajowej DK94

Henryk Wróbel – Wójt Gminy Dobrzeń Wielki
tytuł: Droga betonowa – inwestycje w lepszą przyszłość w gminie Dobrzeń Wielki

Wacław Michalski – Dyrektor ds. Technologii GDDKiA
tytuł: Ogólne Specyfikacje Techniczne – stan aktualny

Prof. Tomasz Siwowski – Politechnika Rzeszowska
tytuł: Nowe Ogólne Specyfikacje Techniczne (OST) budowy obiektów mostowych

Prof. Jan Deja – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Stowarzyszenie Producentów Cementu
tytuł: Nowe Ogólne Specyfikacje Techniczne (OST) dla betonu i nawierzchni betonowych

Dyskusja i podsumowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.