ad

Jubileuszowe DNI BETONU 2018 - przygotowania ruszyły pełną parą

Przygotowania do X konferencji DNI BETONU 2018 ruszyły pełną parą. 29 września 2017 roku w Krakowie spotkała się Rada Programowa konferencji. – Chcemy, by ta dziesiąta, jubileuszowa konferencja była pod wieloma względami wyjątkowa – mówił Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który jest także przewodniczącym Rady Programowej.

Organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu konferencja DNI BETONU odbywa się co dwa lata. Pierwsza odbyła się w 2000 roku. DNI BETONU to największe w Polsce spotkanie osób związanych nie tylko z produkcją i technologią betonu, ale także z budownictwem. W ostatniej konferencji w 2016 roku wzięło udział blisko 1000 uczestników.

Konferencja ma zwykle bardzo bogaty program, za którego przygotowanie odpowiada 34-osobowa Rada Programowa tworzona przez środowiska naukowe oraz przedstawicieli przemysłów: cementowego, producentów betonów, domieszek i prefabrykatów. 29 września członkowie Rady Programowej spotkali się w Krakowie.

– Przygotowanie tylu edycji tak ważnej i ciekawej konferencji to powód do dumy. Dlatego chcemy, by ta dziesiąta, jubileuszowa konferencja była pod wieloma względami wyjątkowa - mówił Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, który jest także przewodniczącym Rady Programowej. Według niego podczas spotkania Rady padło wiele ciekawych propozycji. – Myślę, że wkrótce usłyszymy o efektach pracy Rady Programowej – dodał Andrzej Ptak.

Pracami Biura Organizacyjnego konferencji kieruje prof. Jan Deja, dyrektor biura SPC.

Przypominamy, że X konferencja DNI BETONU odbędzie się w dniach 8-10 października 2018 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

 

Biuro Organizacyjne X Konferencji DNI BETONU 2018

Stowarzyszenie Producentów Cementu

30-003 Kraków, ul. Lubelska 29

tel. +48 12 423 33 55

fax +48 12 423 33 45

e-mail: dnibetonu@polskicement.pl


Pozostałe aktualności i informacje

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.

Rok wprowadzania innowacji i większego nacisku na zrównoważony rozwój

2024-02-29
- Rok 2023 to również rok wprowadzania innowacji oraz coraz większego nacisku na zrównoważony rozwój. Rozwiązania domieszkowe, mające premierę globalną w połowie 2023, dedykowane do cementów niskoemisyjnych, oparte o najnowszą serię Master Co2re z inteligentnym systemem klastrowym, rewolucjonizują rynek domieszek, pozwalając na wyprodukowanie mieszanki o niskiej zawartości klinkieru, równocześnie łącząc utrzymanie doskonałych właściwości upłynniających, wydłużoną retencję urabialności, wysoką wytrzymałość wczesną i końcową z doskonałą reologią w jednym rozwiązaniu. – mówi Tomasz Klimala, prezes zarządu Master Builders Solutions Polska Sp. z o.o. na łamach BTA, oceniając miniony 2023 rok i prognozując bieżący 2024.

Niestety pojawiły się podmioty, które postanowiły czerpać profity z wojny w Ukrainie oraz sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś...

2024-02-29
Roku 2023 na polskim rynku nie możemy niestety zaliczyć do udanych. Niskie zaangażowanie sprzętu na budowach, wynikające ze znacznych opóźnień lub wręcz zaniechań planowanych inwestycji w połączeniu ze stale rosnącymi kosztami prowadzenia działalności spowodowało, że wyniki krajowe w pierwszej połowie roku, a nawet do początków sierpnia, były dalekie od planowanych. Niestety pojawiły się również podmioty, które postanowiły czerpać profity z wojny w Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję oraz Białoruś - komentuje Michał Wrzosek, prezes zarządu PERI Polska, na łamach BTA.