ad

IV WARMIŃSKO-MAZURSKA KONFERENCJA DROGOWA – Betonowe drogi w Polsce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – Wydział Geoinżynierii wraz ze Związkiem Gmin Warmińsko‑Mazurskich, Stowarzyszeniem Producentów Cementu, Stowarzyszeniem Producentów Betonu Towarowego w Polsce, oraz Cement Ożarów ma zaszczyt zaprosić Państwa na IV WARMIŃSKO-MAZURSKĄ KONFERENCJĘ DROGOWĄ. Konferencja odbędzie się w środę, 9 listopada 2022r. na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Konferencja jest kontynuacją trzech wcześniejszych inicjatyw poświęconych poprawie jakości dróg w województwie warmińsko-mazurskim poprzez wybór najbardziej ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań w tej dziedzinie. Dotychczasowe edycje konferencji zgromadziły szerokie grono samorządowców, naukowców, inwestorów przemysłowych, wykonawców, projektantów, studentów i spodziewamy się równie licznej obecności w tym roku. Dlatego też zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką rozwoju drogownictwa a tym samym poprawą mobilności i wzrostem jakości życia mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym m.inRektora UWM w Olsztynie, Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Przewodniczącego Rady W-MOIIB i liczymy na ich udział w naszej Konferencji.

W trakcie Konferencji odbędzie się cykl wykładów przybliżających najnowsze rozwiązania technologiczne, pokaz praktycznych przykładów budowy dróg w Polsce i wykorzystania betonu w infrastrukturze drogowej. Naszymi prelegentami będą wybitni naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Politechniki Warszawskiej, jak również praktycy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Olsztyn, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i innych instytucji.

Widzimy, że ta bardzo ważna inicjatywa dla województwa warmińsko‑mazurskiego wzbudza bardzo duże zainteresowanie, dlatego też liczymy na Państwa niezawodne przybycie, by wspólnie porozmawiać o rozwoju technologii budowy dróg w regionie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na koniec drugiej sesji wykładowej wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w Konferencji najlepiej do 02.11.2022 z podaniem imion i nazwisk uczestników. Zapisów można dokonać poprzez formularz na stronie nawierzchniebetonowe.com.pl, mailowo pod adresem drogibetonowe@ozarow.com.pl oraz telefonicznie u Mikołaja Borowskiego pod numerem telefonu +48 501 035 014.

Program konferencji

09.30 – 10.00 – rejestracja uczestników

10.00 – 10.20 – uroczyste otwarcie i wystąpienia honorowych gości

10.20 – 12.00 – pierwsza sesja wykładowa

12.00 – 12.30 – przerwa kawowa

12.30 – 14.20 – druga sesja wykładowa

14:20 – 14:30 – losowanie nagród

14.30 – 15.30 – obiad

Zaproszenie_IV WMKD_BetoNOWE Drogi w POLSCE 


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.