ad

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

Redakcja magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” zaprasza Państwa do udziału w certyfikowanej konferencji „DZIEŃ DROGOWCA 2023” - 25 kwietnia 2023 r. w godz. 9.00 -15.00, Poznań.

Spotkanie dedykujemy inwestorom oraz wykonawcom, wychodząc naprzeciw potrzebie dialogu wokół najnowszych rozwiązań w branży drogowej.

Tegoroczna edycja konferencji jest odpowiedzią na globalne zmiany w branży drogowej i aktualne wyzwania dla przedstawicieli samorządów w zakresie podnoszenia efektywności planowanych inwestycji drogowych. Jak im sprostać?

• Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję do integracji środowiska, poznania dobrych trendów oraz przykładów wiodących realizacji w oparciu o najnowsze technologie i materiały stosowane w budownictwie drogowym.

• Chcemy stworzyć przestrzeń dogodną dyskusji i integracji z praktykami branży drogowej oraz wymiany poglądów i wniosków na tematy odpowiedniego projektowania, budowy oraz utrzymania dróg i obiektów mostowych, w nierzadko złożonych i skomplikowanych warunkach gruntowych.

• Na uczestników czeka specjalna strefa, gdzie zaprezentowana zostanie szeroka gama topowych marek, produktów, nowości i innowacji rynkowych.

Program wydarzenia skupia się wokół 3 głównych bloków tematycznych:

BLOK 1. Aktualne wyzwania i kierunki zmian w budownictwie drogowym
BLOK 2. „PROJEKTUJ I BUDUJ” - innowacyjne nawierzchnie drogowe, zastosowanie wybranych materiałów i technologii”
BLOK 3. „ŚWIATŁO NA DRODZE” - energooszczędne i efektywne oświetlenie

Więcej informacji, pełen program i zapisy na:

https://szkolenia.semantika.pl/course/konferencja-dziendrogowca


Pozostałe aktualności i informacje

O projektowaniu dróg betonowych

2023-03-28
Prawie 200 uczestników wzięło udział w „Warsztatach szkoleniowych dla projektantów i technologów infrastruktury drogowej”, które 28 marca 2023 r. odbyły się w Warszawie. Celem warsztatów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, było omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej.

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.