ad

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowym wydarzeniu.

Redakcja magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” zaprasza Państwa do udziału w certyfikowanej konferencji „DZIEŃ DROGOWCA 2023” - 25 kwietnia 2023 r. w godz. 9.00 -15.00, Poznań.

Spotkanie dedykujemy inwestorom oraz wykonawcom, wychodząc naprzeciw potrzebie dialogu wokół najnowszych rozwiązań w branży drogowej.

Tegoroczna edycja konferencji jest odpowiedzią na globalne zmiany w branży drogowej i aktualne wyzwania dla przedstawicieli samorządów w zakresie podnoszenia efektywności planowanych inwestycji drogowych. Jak im sprostać?

• Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję do integracji środowiska, poznania dobrych trendów oraz przykładów wiodących realizacji w oparciu o najnowsze technologie i materiały stosowane w budownictwie drogowym.

• Chcemy stworzyć przestrzeń dogodną dyskusji i integracji z praktykami branży drogowej oraz wymiany poglądów i wniosków na tematy odpowiedniego projektowania, budowy oraz utrzymania dróg i obiektów mostowych, w nierzadko złożonych i skomplikowanych warunkach gruntowych.

• Na uczestników czeka specjalna strefa, gdzie zaprezentowana zostanie szeroka gama topowych marek, produktów, nowości i innowacji rynkowych.

Program wydarzenia skupia się wokół 3 głównych bloków tematycznych:

BLOK 1. Aktualne wyzwania i kierunki zmian w budownictwie drogowym
BLOK 2. „PROJEKTUJ I BUDUJ” - innowacyjne nawierzchnie drogowe, zastosowanie wybranych materiałów i technologii”
BLOK 3. „ŚWIATŁO NA DRODZE” - energooszczędne i efektywne oświetlenie

Więcej informacji, pełen program i zapisy na:

https://szkolenia.semantika.pl/course/konferencja-dziendrogowca


Pozostałe aktualności i informacje

Nowa droga betonowa w Powiecie Wielickim

2024-11-07
Na terenie Powiatu Wielickiego (woj. małopolskie) zakończyła się budowa drogi o nawierzchni betonowej. Do końca września 2024 r. nawierzchnia z betonu wałowanego RCC powstała na długości 1,8 km drogi powiatowej nr 2007K między miejscowościami Cichawa i Grodkowice. Według szacunków Stowarzyszenia Producentów Cementu każdego roku w Polsce powstaje ok. 150 km samorządowych dróg o nawierzchni betonowej

Nawierzchnia kolejnego odcinka A2 będzie z betonu niskoemisyjnego

2024-10-23
Nawierzchnia z betonu niskoemisyjnego, która powstaje na odcinku VI autostrady A2 budowanym przez firmę Strabag, będzie także realizowana na odcinku VII autostrady A2 budowanym przez firmę Intercor. W zeszłym tygodniu wykonaliśmy tam odcinek próbny – poinformował Piotr Molenda z Cement Ożarów podczas IV Forum Beton w Drogownictwie, które 23 października 2024 r. odbyło się w Krakowie.

Czy cementownie staną się magazynami energii? Mogą zagospodarować nadwyżkę energii z OZE

2024-10-10
Potencjał magazynowania energii przez polski sektor cementowy sięga nawet 200 - 300 MWh na dobę, a magazynowanie energii w cemencie może rozwiązać problem nadmiarowej energii z Odnawialnych Źródeł Energii. Pozwoliłoby to ustabilizować Krajowy System Elektroenergetyczny, a równocześnie zapewnić produkcję cementu o niższym śladzie węglowym przy wykorzystaniu zielonej energii. Potrzebne są jednak instrumenty wsparcia i uwzględnienie potencjału cementowni - apelowali przedstawiciele sektora podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, które odbyło się 9 października 2024 r.

Nawierzchnie betonowe w erze zmian klimatycznych

2024-10-08
Zmiany klimatyczne zmuszają do ograniczania emisji CO2. Ogromna rola związana z ograniczeniem emisji CO2 spoczywa na budownictwie, także na budownictwie drogowym. Nawierzchnie betonowe na drogach to mniejsza emisja CO2 dzięki: niższemu zużyciu paliwa, zastosowaniu do budowy cementów o niższym śladzie węglowym czy większej jasności z którą wiążą się niższe koszty oświetlenia dróg. Nawierzchnie betonowe są także odporniejsze na działanie nawałnic i powodzi. O tym m.in. mówiono podczas VIII konferencji „Warunki gruntowe, a projektowanie oraz budowa dróg”, która w dniach 2-4 października 2024 r. odbyła się w Katowicach.

Pionierski krok w dekarbonizacji budownictwa - autostrada z betonu niskoemisyjnego

2024-09-29
- Stowarzyszenie Producentów Cementu od kilku lat podkreśla, że cementy o niskim śladzie węglowym są uzasadnioną alternatywą technologiczną i ekonomiczną – mówił prof. Jan Deja, dyrektor wykonawczy SPC. - Jestem bardzo dumny, że my jako dostawca cementu i Strabag jako wykonawca, staliśmy się pionierami nawierzchni niskoemisyjnych z betonu. Wypracowane przez nas wspólnie rozwiązanie zostało zatwierdzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów podczas wizyty studialnej na budowie autostrady A2 Siedlce Południe – Malinowiec, której nawierzchnia betonowa ma o 30% niższy ślad węglowy.