Drogi betonowe - niezmiennie dobre
Seminarium na temat betonowych nawierzchni drogowych organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.
Drogi betonowe – niezmiennie dobre
Szanowni Państwo
Dziękujemy za zainteresowanie i uczestnictwo w seminarium: „Drogi Betonowe – niezmiennie dobre”.
Mamy nadzieję, że informacje przedstawiane w trakcie prezentacji były dla Państwa interesujące i będą przydatne w przyszłości.
Materiały prezentowane w trakcie seminarium są dostępne na stronie: http://www.polskicement.pl/Drogi_betonowe_niezmiennie_dobre-500
Niższe koszty budowy i utrzymania potwierdzone rzetelnymi badaniami ekspertów z Politechniki Wrocławskiej to już dobrze znany fakt, ale w kwestii nawierzchni drogowych rzadko mówi się o bezpieczeństwie, a bezpieczeństwo podróżnych jest bezcenne.

Ulotka informacyjna 
Program seminarium 
Pozostałe aktualności i informacje
2020-11-09
Książka „Beton – technologie i metody badań” stanowi bogate źródło wiedzy na temat właściwości cementu, technologii wytwarzania, wbudowania i badań betonu. Opracowanie wzbogacone jest o doświadczenia własne autorów pracujących w jednym z najlepszych ośrodków naukowo-badawczych w kraju. Publikacja jest wartościowym zbiorem wiedzy teoretycznej i praktycznej, stanowiąc podstawowy podręcznik studentów, technologów i inżynierów budownictwa.v
2020-10-19
- Dzisiaj byłem świadkiem dyskusji o tym, jak funkcjonuje w naszej polskiej rzeczywistości przemysł cementowy. Byłem świadkiem wypowiedzi prezesa Kieresa, który bardzo realistycznie pokazał wszystkie rozwiązania, które są wprowadzane w przemyśle cementowym w Polsce. Efekt, który został osiągnięty i podsumowany przez firmę Ernst & Young wskazuje na dużą innowacyjność działań przemysłu cementowego w celach tak naprawdę redukcyjnych emisji dwutlenku węgla, wykorzystania ciepła pochodzącego ze spalania paliw alternatywnych RDF. Wszystkie te działania w moim odczuciu bardzo dobrze się wpasowują w niskoemisyjne rozwiązania dla gospodarki. Jest to przyszłościowe - powiedział Piotr Dziadzio, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, podsumowując debatę o przemyśle cementowym, która 12 października 2020 r. odbyła się w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Zachęcamy również do wysłuchania wypowiedzi europarlamentarzystów: Adama Jarubasa, Grzegorza Tobiszewskiego, Krzysztofa Hetmana oraz ekonomisty Marcina Roszkowskiego - prezesa Instytutu Jagiellońskiego.