DNI BETONU 2014 - DZIEŃ DRUGI
DRUGI DZIEŃ
Nowością ósmej edycji konferencji była sesja posterowa. Drugiego dnia konferencji – 14 października - sesję posterową, równolegle do głównych obrad, poprowadził prof. Andrzej Ajdukiewicz. Podczas tej sesji swoje prace zaprezentowało 37 autorów. Najlepsze postery otrzymają nagrody pieniężne.
Konferencja DNI BETONU ma także 9 partnerów programowych. Kilku z nich – firmy BASF, CHRYSO, PERI i SIKA - przygotowało pokazy technologiczne. Tę sesję warsztatową, która również przebiegała równolegle do głównych obrad konferencji, prowadził prof. Zbigniew Giergiczny.
Drugiego dnia konferencji odbyła się również debata pt. „Nowa perspektywa budżetowa a szanse i zagrożenia dla budownictwa”. Prowadzący red. Maciej Głogowski z Radia TOK FM zaprosił do dyskusji: dyrektora Tomasza Rudnickiego z GDDKiA, prezesa Budimex-u Dariusza Blochera, Bohdana Wyżnikiewicza – prezesa IBnGR, Wiktora Piwkowskiego – prezesa PZITB oraz Michała Mokrzańskiego - dyrektora Departamentu Strategii i Planowania Ministerstwa Infrastruktury, odpowiedzialnego za inwestycje na kolei.









Pozostałe aktualności i informacje
2021-03-29
Przemysł cementowy, będąc w istocie przemysłem bezodpadowym, pełni ważną rolę w systemie gospodarki odpadami w Polsce i doskonale wpisuje się w europejską ideę gospodarki w obiegu zamkniętym (GOZ).
2021-03-15
Branża cementowa w Polsce z zadowoleniem przyjęła poparcie przez Parlament Europejski wprowadzenia Mechanizmu Ochrony Granic (CBAM), którego treść potwierdza prezentowane i postulowane opinie branży cementowej. Tylko współistnienie CBAM i darmowych alokacji wynikających z EU ETS daje możliwości inwestycyjne branży cementowej w nowe technologie, w szczególności wychwytywania, składowania czy wykorzystywania CO2.
2021-03-12
Drogi betonowe są istotnym elementem odpowiedzi na wyzwania jakie niesie ze sobą przyszłość w zakresie infrastruktury. Ochrona środowiska wymaga mocnego działania m.in. w zakresie zmniejszania emisji CO2 nie tylko na etapie budowy, ale całego cyklu życia nawierzchni. Z kolei rosnące natężenie ruchu samochodowego, w tym przede wszystkim ruchu ciężkiego powoduje, że coraz istotniejsza jest wytrzymałość. Aspekty te są coraz istotniejszymi, ale oczywiście nie jedynymi, które powodują, że drogi betonowe zyskują uznanie na całym świecie i z roku na rok buduje się ich coraz więcej. Co więcej rozwój zróżnicowanych technologii budowy dróg, napędza konkurencyjność i jest kluczowym czynnikiem gwarantującym innowacyjność rozwiązań.
2021-03-09
W Polsce mamy 9 cementowni zlokalizowanych na terenie 6 województw. W ich piecach zostaje zagospodarowanych 10% odpadów komunalnych, które dzięki temu nie trafiają na składowiska. Zachęcamy do obejrzenia filmu pokazującego rolę przemysłu cementowego w gospodarce odpadami.
2021-02-12
W przyszłym roku, w Krakowie, odbędzie się 14 edycja międzynarodowego wydarzenia poświęconego betonowym nawierzchniom drogowym gromadzącego najlepszych ekspertów w tej dziedzinie z całego świata. Współgospodarzem konferencji CONCRETE ROADS 2022, obok europejskiej organizacji EUPave, będzie polskie Stowarzyszenie Producentów Cementu.