ad

850 osób bierze udział w konferencji DNI BETONU 2014

- 850 osób przyjęło nasze zaproszenie i bierze udział w VIII Międzynarodowej Konferencji DNI BETONU 2014 – poinformował prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. 13 października o godz. 11 to największe w Polsce spotkanie producentów betonu towarowego i świata nauki otworzył Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.

 

DZIEŃ PIERWSZY

Hotel Gołębiewski w Wiśle to 13 października bardzo ważne miejsce dla przedstawicieli branży budowlanej w Polsce. O godzinie 11 rozpoczęła się VIII Międzynarodowa Konferencja DNI BETONU, która potrwa do środy, 15 października. Trzy dni są poświęcone na poznawanie praktycznych aspektów technologii betonu, innowacyjnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych. Na tak przyjaznym gruncie jest także możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów.

Według prof. Jana Dei w tegorocznej konferencji bierze udział 850 osób – to prawdziwy rekord frekwencji. Ta cyfra stawia także DNI BETONU na pierwszym miejscu konferencji branży budowlanej w Polsce. – Trudno w to uwierzyć, że w ciągu kilkunastu lat ta impreza się tak pięknie rozwinęła. To platforma spotkań przemysłu produkcji betonu towarowego i świata nauki. Referaty na konferencję przygotowało ponad 200 autorów. 40 referatów zostanie wygłoszonych na sali konferencyjnej – mówił prof. Jan Deja. – Konferencja ma także 9 partnerów programowych, którzy razem z wystawcami przygotowali 40 stoisk.

Sesję plenarną otworzył referat prof. Pierre – Claude Aitcin „Cement dzisiaj, beton przyszłości”. Jan Cieśla poruszył tematykę „Beton a zrównoważone budownictwo”. Niezwykle interesujący był referat Arkadiusza Mazurka z USA, który projektuje konstrukcje najwyższych budynków na świecie.

W przerwie między sesjami odbyła się promocja książki prof. Andrzeja Ajdukiewicza pt. „Pre-norma konstrukcji betonowych”. Dwutomowa praca ukazała się nakładem wydawnictwa Polski Cement.

Uczestnicy konferencji mogli śledzić na żywo debatę pt. „Beton towarowy a wyrób budowlany”. W dyskusji prowadzonej przez dr inż. Zdzisława Kohutka uczestniczyli: Rafał Gajewski – SPBT, Jan Bobrowicz – ITB, Elżbieta Janiszewska – Kuropatwa z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Grzegorz Bajorek – Centrum Technologiczne Budownictwa przy Politechnice Rzeszowskiej oraz Walenty Twardy z firmy Erbud.


Konferencję DNI BETONU otworzył Andrzej Ptak. przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu


W konferencji bierze udział 850 uczestników z kraju i zagranicy


Konferencji towarzyszą ekspozycje 40 firm

Konferencji towarzyszy szereg wydarzeń. Tym razem była promocja nowej książki prof. Andrzeja Ajdukiewicza
wydanej przez oficynę Polski Cement


DNI BETONU to idealne miejsce do spotkań i rozmów


Pozostałe aktualności i informacje

O drogach betonowych w Wielkopolsce

2024-07-24
Samorządowcy z Wrześni, gminy Strzałkowo, gminy Zagórów, Słupcy, Jarocina, z gminy Pyzdry i gminy Ostrowite wzięli udział w szkoleniu dotyczącym budowy dróg betonowych, które 24 lipca 2024 r. odbyło się we Wrześni. – Jesteśmy tu, żeby poznać nowe technologie na drogach – mówił Karol Błaszczak, z-ca burmistrza Miasta i Gminy Zagórów. Szkolenie zorganizowała firma Batarus przy współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu.

Zmarł prof. Grzegorz Bajorek

2024-07-22
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Grzegorza Bajorka, wieloletniego Pracownika Katedry Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.

Chcemy uświadomić ustawodawcom, że kończy nam się czas

2024-07-11
- Rosnące koszty uprawnień wymuszają na sektorze cementowym rozwój technologii CCS. Ciężko nam będzie przekonać naszych właścicieli do ogromnych inwestycji nie mając pewności, że po drugiej stronie, po stronie rządowej, nie będzie inwestycji w infrastrukturę transportu i składowania CO2. Dzisiaj potrzebujemy jasnej informacji – w jakiej perspektywie czasowej powstaną miejsca magazynowania CO2 oraz sieć jego transportu. Brak strategii dekarbonizacji ze strony państwa może zaskutkować brakiem opłacalności produkcji klinkieru w Polsce, zamknięciem zakładów i utratą miejsc pracy – mówił Mariusz Adamek, prezes zarządu Cement Ożarów, podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego w Polsce, które odbyło się 26 czerwca 2024 r. - Jutro zaczyna się już dziś. Jeżeli te działania nie zastaną przyspieszone to branża cementowa będzie miała problem – ocenił poseł Wiesław Różyński deklarując wsparcie postulatów przemysłu cementowego. Poniżej publikujemy obszerne fragmenty posiedzenia.

Trwałe i zrównoważone drogi dla następnych pokoleń - Stanowisko SPC i EU Pave

2024-06-03
Przed nadchodzącymi wyborami EUPAVE, jako organizacja reprezentująca interesy europejskiego przemysłu nawierzchni betonowych oraz Stowarzyszenie Producentów Cementu, wzywają decydentów na szczeblach europejskim, krajowym i lokalnym do uwzględnienia następujących postulatów i priorytetów

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.