ad

850 osób bierze udział w konferencji DNI BETONU 2014

- 850 osób przyjęło nasze zaproszenie i bierze udział w VIII Międzynarodowej Konferencji DNI BETONU 2014 – poinformował prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. 13 października o godz. 11 to największe w Polsce spotkanie producentów betonu towarowego i świata nauki otworzył Andrzej Ptak, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu.

 

DZIEŃ PIERWSZY

Hotel Gołębiewski w Wiśle to 13 października bardzo ważne miejsce dla przedstawicieli branży budowlanej w Polsce. O godzinie 11 rozpoczęła się VIII Międzynarodowa Konferencja DNI BETONU, która potrwa do środy, 15 października. Trzy dni są poświęcone na poznawanie praktycznych aspektów technologii betonu, innowacyjnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych. Na tak przyjaznym gruncie jest także możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów.

Według prof. Jana Dei w tegorocznej konferencji bierze udział 850 osób – to prawdziwy rekord frekwencji. Ta cyfra stawia także DNI BETONU na pierwszym miejscu konferencji branży budowlanej w Polsce. – Trudno w to uwierzyć, że w ciągu kilkunastu lat ta impreza się tak pięknie rozwinęła. To platforma spotkań przemysłu produkcji betonu towarowego i świata nauki. Referaty na konferencję przygotowało ponad 200 autorów. 40 referatów zostanie wygłoszonych na sali konferencyjnej – mówił prof. Jan Deja. – Konferencja ma także 9 partnerów programowych, którzy razem z wystawcami przygotowali 40 stoisk.

Sesję plenarną otworzył referat prof. Pierre – Claude Aitcin „Cement dzisiaj, beton przyszłości”. Jan Cieśla poruszył tematykę „Beton a zrównoważone budownictwo”. Niezwykle interesujący był referat Arkadiusza Mazurka z USA, który projektuje konstrukcje najwyższych budynków na świecie.

W przerwie między sesjami odbyła się promocja książki prof. Andrzeja Ajdukiewicza pt. „Pre-norma konstrukcji betonowych”. Dwutomowa praca ukazała się nakładem wydawnictwa Polski Cement.

Uczestnicy konferencji mogli śledzić na żywo debatę pt. „Beton towarowy a wyrób budowlany”. W dyskusji prowadzonej przez dr inż. Zdzisława Kohutka uczestniczyli: Rafał Gajewski – SPBT, Jan Bobrowicz – ITB, Elżbieta Janiszewska – Kuropatwa z Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Grzegorz Bajorek – Centrum Technologiczne Budownictwa przy Politechnice Rzeszowskiej oraz Walenty Twardy z firmy Erbud.


Konferencję DNI BETONU otworzył Andrzej Ptak. przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu


W konferencji bierze udział 850 uczestników z kraju i zagranicy


Konferencji towarzyszą ekspozycje 40 firm

Konferencji towarzyszy szereg wydarzeń. Tym razem była promocja nowej książki prof. Andrzeja Ajdukiewicza
wydanej przez oficynę Polski Cement


DNI BETONU to idealne miejsce do spotkań i rozmów


Pozostałe aktualności i informacje

O budownictwie niskoemisyjnym podczas DNI BETONU

2023-03-21
- Mam nadzieję, że tegoroczna, dwunasta konferencja DNI BETONU będzie kontynuacją bardzo dobrych wydarzeń, które mamy za sobą. Na pewno tematem przewodnim będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym. Ograniczanie emisji CO2, to tematyka, która z pewnością zdominuje przebieg konferencji – zapowiada prof. Jan Deja, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji DNI BETONU. Dzisiaj (21 marca 2023 r.) odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej konferencji Dni Betonu.

DZIEŃ DROGOWCA 2023 pod patronatem SPC

2023-03-15
Dzień Drogowca 2023 odbędzie się w tym roku 25 kwietnia, w Poznaniu, pod patronatem Stowarzyszenia Producentów Cementu. W imieniu organizatora - redakcji magazynu „Drogi Gminne i Powiatowe” - zapraszamy Państwa do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Kurs Technologia Betonu – edycja jesień 2023

2023-03-13
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.

Szkolenie dla projektantów i technologów drogowych 2023

2023-02-20
Nowe szkolenie! Już 28 marca 2023 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie odbędą się w warsztaty szkoleniowe dla technologów i projektantów infrastruktury drogowej. Celem warsztatów jest omówienie zmian wprowadzonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przepisach technicznych związanych z materiałami stosowanymi w budowie infrastruktury drogowej. Jesteśmy przekonani, że zagadnienia związane z technologią betonu będą przydatne w Państwa codziennej pracy inżynierskiej.

Dla technologii CCS/U kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego

2023-01-26
W 2034 roku branża cementowa zostanie pozbawiona bezpłatnych uprawnień do emisji CO2. By dalej produkować cement i być konkurencyjną musi w najbliższych latach wprowadzić technologię CCS/U czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania dwutlenku węgla. O szansach i barierach związanych z wprowadzaniem technologii CCS/U rozmawiano 25 stycznia 2023 r. na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Przemysłu Cementowego. Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio kluczowe jest szybkie uchwalenie zmian prawa geologicznego i górniczego, które uzupełniono m.in. o zapisy związane z przesyłaniem i składowaniem CO2.