ad

5 branżowych stowarzyszeń zadeklarowało wsparcie budownictwa mieszkaniowego

Pięć branżowych stowarzyszeń, obecnych na konferencji Dni Betonu, podpisało 11 października 2016 r. deklarację „o merytorycznym i technologicznym wsparciu dla opracowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych”.

 

DEKLARACJA (pełny tekst)

My, przedstawiciele branży budowlanej, obradujący podczas IX Dni Betonu w Wiśle deklarujemy merytoryczne i technologiczne wsparcie dla opracowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych.

W Polsce brakuje co najmniej 2 milionów mieszkań, a w ubóstwie mieszkaniowym żyje ok. 15 proc. Polaków. Braki w tym obszarze należą do największych problemów, z którymi borykają się obecnie młodzi ludzie. Reprezentując wspólny głos, naukowców, inżynierów, architektów, organizacji branżowych, a także firm budowlanych i producentów materiałów zapewniamy o naszej gotowości do współpracy na rzecz rozwoju trwałego, komfortowego i efektywnego budownictwa mieszkaniowego.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nowoczesne materiały budowlane mogą odegrać istotną rolę w skutecznej i sprawnej realizacji inwestycji. Technologia betonowa pozwala na najszybszą budowę osiedli mieszkaniowych oraz zapewnia wznoszenie budynków spełniających najwyższe standardy w zakresie oszczędności energii w okresie ich użytkowania. Beton jest niezwykle uniwersalny pod względem właściwości konstrukcyjnych i materiałowych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, wysoką ognioodpornością i bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Pozwala na konstruowanie mieszkań charakteryzujących się bardzo dobrymi warunkami klimatycznymi i zdrowotnymi.

Jako sygnatariusze niniejszej deklaracji zapraszamy do współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie technologii wspierających rozwój budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie, deklarujemy gotowość do udziału w konsultacjach i grupach roboczych, a także dostarczania informacji i opinii w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza oraz doświadczenia mogą być bardzo pomocne przy tworzeniu strategii, która zapewni realizację ambitnych planów przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć zarówno w zakresie technologii budowlanych jak i ochrony środowiska.

Przedstawiciele stowarzyszeń branżowych obecni na Dniach Betonu 2016

Pod deklaracją podpisy złożyli:

- Andrzej Ptak – przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

- Maciej Marciniak – prezes Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce

- Tadeusz Wasąg – prezes Stowarzyszenia Producentów Chemii Budowlanej

- Mariusz Ścisło – prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich

- Ryszard Zając – prezes Stowarzyszenia Producentów Betonów

Treść deklaracji została przekazana mi.in. do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

pie

 


Pozostałe aktualności i informacje

NOVDROG po raz szósty w wyjątkowym roku

2024-04-18
Z udziałem ponad 130 uczestników w Niepołomicach odbywa się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna NOVDROG 2024 - nowoczesne technologie w projektowaniu, budowie i eksploatacji infrastruktury drogowej miast metropolii i regionów. Stowarzyszenie Producentów Cementu było oficjalnym partnerem, a magazyn BTA – patronem medialnym konferencji.

Technologie CCS jedyną szansą na zachowanie konkurencyjności sektora cementowego w Polsce

2024-04-16
Wprowadzenie technologii CCS (czyli wychwytywania, transportowania i magazynowania CO2) w przemyśle cementowym nie tylko zmniejszy emisyjność materiałów budowlanych, ale wpłynie także na ograniczenie wzrostu cen tych produktów, zwiększenie zatrudnienia w budownictwie i wzrost PKB całej gospodarki. Takie wnioski płyną z raportu pt. „Analiza ekonomiczna wpływu wprowadzenia CCS w branży cementowej na sektor budowlany i gospodarkę” przygotowanego przez firmę Ernst & Young na zlecenie Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Raport został zaprezentowany podczas spotkania prasowego Zarządu SPC, które 16 kwietnia 2024 r. odbyło się w Warszawie.

Seminarium „Samorządowe drogi betonowe”

2024-03-26
Kolejna edycja seminarium "Samorządowe drogi o nawierzchni betonowej", które jest organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i adresowane do Samorządowców - przedstawicieli Gmin, Powiatów, Województw oraz Zarządów Dróg każdego szczebla samorządu.

Przemysł cementowy apeluje w sprawie technologii CCS/U i importu cementu z Ukrainy

2024-03-15
U podstaw zachowania konkurencyjności sektora cementowego w Polsce leży konieczność podjęcia wysiłków legislacyjnych w zakresie technologii CCS/U, czyli wychwytywania, transportu i magazynowania CO2. Zagrożeniem dla branży jest nieuczciwy import cementu z Ukrainy, gdzie producenci nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej – mówił Krzysztof Kieres, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu, podczas konferencji pt. „Oczekiwania firm energochłonnych wobec polityki gospodarczej Polski, sektora energetycznego i polskiej nauki”, która 14 marca 2024 r. odbyła się na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Modernizacja Działu Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

2024-03-14
Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. - Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata - mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. - Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych. 14 marca 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego DDTiR Cement Ożarów.