ad

VIII Konferencja Naukowo-Techniczna MATBUD’2018

Konferencja MATBUD’2018 -  8th Scientific-Technical Conference on Material Problems in Civil Engineering to cykliczne wydarzenie organizowane od 1996 roku przez Katedrę Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Pomysłodawcą konferencji i wieloletnim opiekunem przedsięwzięcia jest Prof. Jacek Śliwiński.

Międzynarodowemu Komitetowi Naukowemu przewodniczy prof. Lech Czarnecki z Instytutu Techniki Budowlanej, a swoim patronatem konferencję objęła Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN z przewodniczącą sekcji Prof. Marią Kaszyńską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Tematyka tegorocznej konferencji dotyczyć będzie głownie zagadnień związanych z trwałością spoiw cementowych, rozwojem betonów nowej generacji w tym betonu drukowanego oraz nowych zrównoważonych rozwiązań materiałowych dla budownictwa.

Do udziału w tej edycji konferencji zaproszono gościa z Uniwersytetu w Nantes dr Philippa Poullain, który zaprezentuje szczegóły projektu budynku drukowanego w technologii 3D Yhnova TM jaki powstał przy współpracy naukowców z przemysłem: m.in. Bouygues Batiment, Lafarge Holcim. Rozwój urządzeń drukujących jak również opracowywanie nowych materiałów, które umożliwią drukowanie trwałych budowli, których przegrody spełniać będą rosnące wymagania dotyczące energooszczędności, to wyzwania przed którymi stoi ta innowacyjna technologia budowlana.

Organizatorzy konferencji MATBUD’2018 zachęcają do wzięcia udziału w tym spotkaniu i dyskusji nad wyzwaniami technologii druku 3D oraz innymi zagadnieniami związanymi z inżynierią materiałów budowlanych.

Więcej informacji o konferencji oraz program na stronie: www.matbud.pk.edu.pl

Miejsce konferencji:  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, ul Warszawska 24

Termin konferencji: 25 – 27  czerwca 2018

Komitetowi organizacyjnemu przewodniczą: Izabela Hager i Tomasz Tracz z Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej


Pozostałe aktualności i informacje

CO2 zmienia oblicze przemysłu cementowego

2019-04-26
Jaki jest obraz przemysłu cementowego? - W przypadku produktu finalnego, betonu, dążymy do jak najniższej emisyjności. Z drugiej strony poszukujemy przełomowej technologii w zakresie emisji CO2, ale do 2030 roku nic sprawdzonego raczej się nie pojawi – mówił Ernest Jelito, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezes zarządu Górażdże Cement S.A. podczas spotkania z dziennikarzami, które 16 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie.

Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce

2019-04-05
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Album Detale Architektury Betonowej

2019-03-08
W ostatnim czasie do zbioru wydawnictw dotyczących tematyki architektury betonowej dołączyła najnowsza publikacja szeroko prezentująca niewątpliwie bardzo interesującą i wciąż oczekiwaną (bo za mało znaną) praktykę i doświadczenia projektowe polskich biur architektonicznych. Monografia „Detale architektury betonowej” redagowana przez dr. hab. inż. arch. Marcina Charciarka z Zakładu Architektury Elementarnej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a wydana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, jest zbiorem podsumowującym fakt powstania najważniejszych (docenianych w polskich i międzynarodowych konkursach) realizacji betonowych obiektów powstałych Polsce w latach 2008-2018. Wydawnictwo prezentuje trzynaście przykładów budynków, które już się wpisały we wzorzec wizualnej jakości przestrzeni – tak publicznej, jak i prywatnej. Album jest dostępny bezpłatnie.

Film z wręczenia nagród XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

2019-02-17
- Architektura betonowa w Polsce kwitnie i jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie – uważa arch. Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 30 listopada 2018 r. na uroczystym rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu w pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.