ad

Porozmawiajmy jak budować jutro, czyli poznańska recepta na Pierwszą Studencką Ogólnopolską Konferencję Budowlaną - Budmika 2014

„Porozmawiajmy jak budować jutro”, czyli poznańska recepta na Pierwszą Studencką Ogólnopolską Konferencję Budowlaną - Budmika 2014.

            Tegoroczna Budmika, organizowana przez Koło Naukowe Studentów Budownictwa, mimo iż była dopiero pierwszym spotkaniem z tego cyklu cieszyła się niesamowitą popularnością oraz niezwykle szerokim odzewem wśród studentów. Dzięki wsparciu Sponsorów podczas tego trzydniowego  święta na Politechnice Poznańskiej gościliśmy ponad stu trzydziestu prelegentów z osiemnastu uczelni z całej Polski. Mieliśmy okazję wysłuchać stu dwudziestu referatów dotyczących szeroko rozumianego budownictwa oraz wykładów plenarnych poprowadzonych przez znamienite postaci: dr inż. Zbigniewa Kacprzyka (Politechnika Warszawska), dr hab. inż. Magdaleny Ruckiej (Politechnika Gdańska) oraz dr hab. inż. Krzysztofa Zielińskiego (Politechnika Poznańska). Budmika umożliwiła zdobycie wiedzy, również tej nie zawsze dostępnej w literaturze a także pozwoliła na nieszablonowe  poszerzenie punktu widzenia w niezwykle wielu inżynieryjnych kwestiach. Każdy z obecnych miał możliwość czynnego uczestnictwa w dyskusjach wieńczących prelekcje, co z pewnością dla wielu Uczestników było wartościowym i wzbogacającym elementem obrad. O randze wydarzenia zaś świadczyć może patronat honorowy Jego Magnificencji Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasza Łodygowskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego.

            Podsumowując, Budmika okazała się nie tylko wydarzeniem naukowym o randze ogólnopolskiej, ale również miejscem gdzie początkujący naukowcy poznawali prace i inspiracje starszych kolegów. Studenci mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami czołowych firm z branży, a każdy mógł wzbogacić się o doświadczenie i wiedze szanowanych w świecie naukowym sław. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich na przyszłoroczną edycję gdzie ponownie porozmawiamy Jak budować jutro.


Pozostałe aktualności i informacje

CO2 zmienia oblicze przemysłu cementowego

2019-04-26
Jaki jest obraz przemysłu cementowego? - W przypadku produktu finalnego, betonu, dążymy do jak najniższej emisyjności. Z drugiej strony poszukujemy przełomowej technologii w zakresie emisji CO2, ale do 2030 roku nic sprawdzonego raczej się nie pojawi – mówił Ernest Jelito, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezes zarządu Górażdże Cement S.A. podczas spotkania z dziennikarzami, które 16 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie.

Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce

2019-04-05
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Album Detale Architektury Betonowej

2019-03-08
W ostatnim czasie do zbioru wydawnictw dotyczących tematyki architektury betonowej dołączyła najnowsza publikacja szeroko prezentująca niewątpliwie bardzo interesującą i wciąż oczekiwaną (bo za mało znaną) praktykę i doświadczenia projektowe polskich biur architektonicznych. Monografia „Detale architektury betonowej” redagowana przez dr. hab. inż. arch. Marcina Charciarka z Zakładu Architektury Elementarnej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a wydana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, jest zbiorem podsumowującym fakt powstania najważniejszych (docenianych w polskich i międzynarodowych konkursach) realizacji betonowych obiektów powstałych Polsce w latach 2008-2018. Wydawnictwo prezentuje trzynaście przykładów budynków, które już się wpisały we wzorzec wizualnej jakości przestrzeni – tak publicznej, jak i prywatnej. Album jest dostępny bezpłatnie.

Film z wręczenia nagród XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

2019-02-17
- Architektura betonowa w Polsce kwitnie i jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie – uważa arch. Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 30 listopada 2018 r. na uroczystym rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu w pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.