ad

Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce

Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych.

Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Program seminarium:

10.00-11.00 – rejestracja uczestników, przerwa kawowa

11.00 – 12.30, Prowadzący Sesję: Dariusz Gawlak i Krzysztof Kieres, SPC sala BETA i GAMMA

Otwarcie seminarium:

Dariusz Gawlak Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu

– Marcin Nowacki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

      Nowe Ogólne Specyfikacje Techniczne dla betonów konstrukcyjnych  - Leszek Bukowski, GDDKiA

      Obwodnica Choruli – doświadczenia inwestora – Szymon Ogłaza, Zarząd Województwa Opolskiego, Bartłomiej Horaczuk, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu

      Nawierzchnie betonowe w Skawinie – Roman Gdula, Urząd Miasta i Gminy Skawina

      Beton fotokatalityczny na drodze do poprawy jakości powietrza– Wioletta Jackiewicz-Rek, Politechnika Warszawska

Program Dobry Gospodarz – wręczenie nagród

12:30 -13:00 – przerwa kawowa,

13.00 – 15.00, Prowadzący Sesję: Dariusz Gawlak i Krzysztof Kieres, SPC sala BETA i GAMMA

     Droga dojazdowa do Cementowni WARTA – Jacek Buszta, Cementownia WARTA S.A.

     CCR beton drogowy Kruszbet: parametry i zastosowania – Piotr Chmielewski, Kruszbet

     Nawierzchnie z betonu cementowego na drogach lokalnych i terenach przemysłowych – doświadczenia z realizacji – Tobiasz Mokrzycki, MoBruk

     Przykłady realizacji nawierzchni betonowych – technologie dostosowane do użytkowników dróg – Michał Hebdaś, CEMEX Infrastruktura

     Budownictwo drogowe – betonowa infrastruktura towarzysząca – Maciej Nowak, Cement Ożarów

     Budowa parkingu buforowego w technologii RCC na terenie Portu Gdańskiego – Michał Chudyk, LH Engineering

     Drogi Betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązania. Podsumowanie – prof. Jan Deja, Stowarzyszenie Producentów Cementu

15.00 – 16.00 – przerwa obiadowa,

MIEJSCE I TERMIN SEMINARIUM:

Centrum Targowe Kielce,

Sale konferencyjne BETA / GAMMA

ul. Zakładowa 1, Targi Autostrada Polska 2019

15 maja 2019 r., godz. 10:00 – 15:00

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale

w seminarium decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj


Pozostałe aktualności i informacje

CO2 zmienia oblicze przemysłu cementowego

2019-04-26
Jaki jest obraz przemysłu cementowego? - W przypadku produktu finalnego, betonu, dążymy do jak najniższej emisyjności. Z drugiej strony poszukujemy przełomowej technologii w zakresie emisji CO2, ale do 2030 roku nic sprawdzonego raczej się nie pojawi – mówił Ernest Jelito, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezes zarządu Górażdże Cement S.A. podczas spotkania z dziennikarzami, które 16 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie.

Album Detale Architektury Betonowej

2019-03-08
W ostatnim czasie do zbioru wydawnictw dotyczących tematyki architektury betonowej dołączyła najnowsza publikacja szeroko prezentująca niewątpliwie bardzo interesującą i wciąż oczekiwaną (bo za mało znaną) praktykę i doświadczenia projektowe polskich biur architektonicznych. Monografia „Detale architektury betonowej” redagowana przez dr. hab. inż. arch. Marcina Charciarka z Zakładu Architektury Elementarnej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a wydana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, jest zbiorem podsumowującym fakt powstania najważniejszych (docenianych w polskich i międzynarodowych konkursach) realizacji betonowych obiektów powstałych Polsce w latach 2008-2018. Wydawnictwo prezentuje trzynaście przykładów budynków, które już się wpisały we wzorzec wizualnej jakości przestrzeni – tak publicznej, jak i prywatnej. Album jest dostępny bezpłatnie.

Film z wręczenia nagród XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

2019-02-17
- Architektura betonowa w Polsce kwitnie i jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie – uważa arch. Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 30 listopada 2018 r. na uroczystym rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu w pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

Kurs Technologia Betonu - edycja wiosna 2019

2019-02-11
Kurs adresowany jest do projektantów, architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, pracowników laboratoriów materiałów budowlanych, technologów, dyrektorów i kierowników kontraktów, wykonawców, doradców technicznych, kierowników wytwórni betonu, handlowców, producentów betonu towarowego, kostki brukowej, prefabrykatów betonowych, chemii budowlanej, materiałów budowlanych, pracowników firm: budowlanych, wykonawczych, remontowych i projektowych, a także dla wszystkich którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat betonu.