ad

BUDMIKA 2014

                                                        

Informacja Prasowa

O szeroko pojętym budownictwie na Politechnice Poznańskiej

  Tegoroczna I Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana BUDMIKA 2014, organizowana przez Koło Naukowe Studentów Budownictwa, pomimo, iż jest pierwszym spotkaniem z tego cyklu już cieszy się niesamowitą popularnością. Fakt, iż patronat nad wydarzeniem objęły takie osobistości jak Jego Magnificencja Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski oraz Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny świadczy o wyjątkowości BUDMIKI. Wnioskując natomiast z napływających z całej Polski zgłoszeń łatwo można wysnuć konkluzję, iż istnieje ogromne zapotrzebowanie wśród młodych inżynierów na możliwość podzielenia się swoją pasją związaną z nauką o budownictwie.

  Z tego też powodu, zdecydowano się zaproponować możliwie urozmaiconą tematykę referatów, dając również możliwość rozszerzenia ich o inne zagadnienia techniczne. Szeroko pojęte budownictwo podzielono na  dziesięć działów tematycznych, których referaty będą dotyczyć. Nie chcąc jednak odrzucać prac interdyscyplinarnych, dokładny podział bloków tematycznych konferencji przedstawiony zostanie po ostatecznym zaakceptowaniu prac przez komisje konkursową, której przewodniczy dr inż. Tomasz Garbowski.

  BUDMIKA 2014 to jednak przede wszystkim miejsce spotkań najbardziej aktywnych i zdolnych studentów, przedstawicieli firm z branży budowlanej, jak i znanych osobistości nauki.  Tak też obrady plenarne kolejnych dni konferencji wzbogacone zostaną poprzez referaty znamienitych prelegentów dr inż. Zbigniewa Kacprzykiego (Politechnika Warszawska) dr hab. inż. Magdaleny Ruckiej (Politechnika Gdańska) oraz dr hab. inż. Krzysztofa Zielińskiego (Politechnika Poznańska).  Pamiętając jednak, iż jest to konferencja studencka to właśnie żakom dawać ona będzie morze możliwości. Autorzy najlepszych referatów nie tylko zostaną bowiem nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, ale również publikacją w prestiżowym czasopiśmie naukowym ENGINEERING TRANSACTIONS. BUDMIKA stanie się więc środkiem torującym drogę indywidualnym, twórczym i merytorycznie wartościowym dokonaniom studentów I, II i III stopnia studiów budownictwa z całej Polski.

  Otwarci na współprace z innymi kołami naukowymi państwowych uczelni technicznych z całego kraju, tworzymy niezwykle zróżnicowaną społeczność. Wspomniana różnorodność gwarantuje wysoki poziom konkurencji w konkursie referatów i umożliwia nawiązanie znajomości, niemożliwych do zaistnienia w innych warunkach. Będąc tym samym unikatową w skali krajowej.

 

Kontakt dla mediów:

tel. 660616191

e-mail: spychala.katarzyna@gmail.com

 

Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2014.

Uroczyste otwarcie konferencji o godz. 9:30  w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej Piotrowo 2, Poznań

 

Program i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://budmika.put.poznan.pl/

 


Pozostałe aktualności i informacje

CO2 zmienia oblicze przemysłu cementowego

2019-04-26
Jaki jest obraz przemysłu cementowego? - W przypadku produktu finalnego, betonu, dążymy do jak najniższej emisyjności. Z drugiej strony poszukujemy przełomowej technologii w zakresie emisji CO2, ale do 2030 roku nic sprawdzonego raczej się nie pojawi – mówił Ernest Jelito, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezes zarządu Górażdże Cement S.A. podczas spotkania z dziennikarzami, które 16 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie.

Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce

2019-04-05
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Album Detale Architektury Betonowej

2019-03-08
W ostatnim czasie do zbioru wydawnictw dotyczących tematyki architektury betonowej dołączyła najnowsza publikacja szeroko prezentująca niewątpliwie bardzo interesującą i wciąż oczekiwaną (bo za mało znaną) praktykę i doświadczenia projektowe polskich biur architektonicznych. Monografia „Detale architektury betonowej” redagowana przez dr. hab. inż. arch. Marcina Charciarka z Zakładu Architektury Elementarnej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a wydana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, jest zbiorem podsumowującym fakt powstania najważniejszych (docenianych w polskich i międzynarodowych konkursach) realizacji betonowych obiektów powstałych Polsce w latach 2008-2018. Wydawnictwo prezentuje trzynaście przykładów budynków, które już się wpisały we wzorzec wizualnej jakości przestrzeni – tak publicznej, jak i prywatnej. Album jest dostępny bezpłatnie.

Film z wręczenia nagród XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

2019-02-17
- Architektura betonowa w Polsce kwitnie i jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie – uważa arch. Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 30 listopada 2018 r. na uroczystym rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu w pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.