ad

AGH najlepsza w Polsce

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże to pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, w którym udział wzięło ponad 200 studentów ostatnich lat budownictwa z 17 polskich uczelni technicznych. Obejmował on sesje wyjazdowe, podczas których przyszli budowlańcy mieli możliwość poznania zakładów Grupy Górażdże (Cementowni Górażdże, wytwórni betonu towarowego oraz kopalń kruszyw) oraz dwa konkursy: indywidualny i zespołowy. Ten drugi rozpoczął się w styczniu i trwał do maja, a jego tematyka to: Właściwości i możliwości zastosowania cementów Grupy Górażdże w praktyce.

Przez cały czwartek 17 maja 2012 r. poszczególne uczelnie prezentowały przed komisją złożoną z ekspertów Grupy Górażdże wyniki badań laboratoryjnych prowadzonych w ramach konkursu zespołowego. Podczas uroczystej gali z okazji zakończenia największego projektu edukacyjnego skierowanego do przyszłych budowlańców ogłoszono wyniki konkursów.

Konkurs zespołowy:

1. AGH – nagroda: mieszalnik laboratoryjny do betonu o objętości 75 dm3

2. Politechnika Częstochowska – nagroda: aparat pull-off

3. Politechnika Wrocławska – nagroda: aparat do oznaczania zawartości powietrza w mieszance betonowej

4. Politechnika Śląska – nagroda: stolik wibracyjny do zagęszczania próbek betonu

Konkurs indywidualny (z wiedzy o technologii betonu i o Grupie Górażdże):

1. Konrad Kozik (Uniwersytet Zielonogórski) – nagroda: Iphone
2. Mateusz Kuśnierek (Politechnika Wrocławska  nagroda: Ipad

3. Tomasz Zachariasz (Politechnika Krakowska) – nagroda: laptop


Konrad Kozik - zwycięzca konkursu indywidualnego


Pozostałe aktualności i informacje

CO2 zmienia oblicze przemysłu cementowego

2019-04-26
Jaki jest obraz przemysłu cementowego? - W przypadku produktu finalnego, betonu, dążymy do jak najniższej emisyjności. Z drugiej strony poszukujemy przełomowej technologii w zakresie emisji CO2, ale do 2030 roku nic sprawdzonego raczej się nie pojawi – mówił Ernest Jelito, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Cementu i prezes zarządu Górażdże Cement S.A. podczas spotkania z dziennikarzami, które 16 kwietnia 2019 roku odbyło się w Warszawie.

Drogi Betonowe - trwałe i niezawodne rozwiązanie - 15 maja 2019 - Targi Autostrada - Kielce

2019-04-05
Serdecznie zapraszam Państwa do wzięcia udziału w seminarium „Drogi betonowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie” podczas, którego zaprezentujemy poparte naukowymi badaniami i praktycznymi doświadczeniami zalety nawierzchni betonowych zarówno w zakresie budowy dróg krajowych, jak i samorządowych. Drogi gminne i powiatowe stanowią największy odsetek dróg w Polsce, które dzięki innowacyjnym metodom mogą stać się perspektywą na poprawę standardu życia mieszkańców i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tytuł „Dobrego Gospodarza” jest uhonorowaniem w skali ogólnokrajowej świadczącym o intensywnym rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Album Detale Architektury Betonowej

2019-03-08
W ostatnim czasie do zbioru wydawnictw dotyczących tematyki architektury betonowej dołączyła najnowsza publikacja szeroko prezentująca niewątpliwie bardzo interesującą i wciąż oczekiwaną (bo za mało znaną) praktykę i doświadczenia projektowe polskich biur architektonicznych. Monografia „Detale architektury betonowej” redagowana przez dr. hab. inż. arch. Marcina Charciarka z Zakładu Architektury Elementarnej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a wydana przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, jest zbiorem podsumowującym fakt powstania najważniejszych (docenianych w polskich i międzynarodowych konkursach) realizacji betonowych obiektów powstałych Polsce w latach 2008-2018. Wydawnictwo prezentuje trzynaście przykładów budynków, które już się wpisały we wzorzec wizualnej jakości przestrzeni – tak publicznej, jak i prywatnej. Album jest dostępny bezpłatnie.

Film z wręczenia nagród XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze

2019-02-17
- Architektura betonowa w Polsce kwitnie i jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie – uważa arch. Grzegorz Stiasny, przewodniczący jury XXII edycji konkursu Polski Cement w Architekturze. 30 listopada 2018 r. na uroczystym rozstrzygnięciu kolejnej edycji konkursu w pawilonie SARP przy ul. Foksal w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.